Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Co kryją piwnice ratusza?

Przez   /   31/07/2012  /   No Comments

W trakcie przebudowy piwnic legnickiego ratusza odkryto kamienny mur obronny, który może być reliktem stojącej tu niegdyś baszty. Mur został zdemontowany, a kamienie zabezpieczone, gdyż planowane jest jego odtworzenie i uczynienie z niego kolejnej atrakcji turystycznej miasta.

W legnickim ratuszu od kwietnia tego roku trwają prace związane z przebudową piwnic. W ramach remontu przeprowadzana jest m.in. wymiana instalacji elektrycznej, a także prace mające na celu zabezpieczenie budynku przed podmakaniem.  Na zlecenie miasta prace ziemne w piwnicach zostały objęte opieką archeologiczną, bowiem przez teren na którym stoi magistrat przebiegał niegdyś pas fortyfikacji z pierwszej połowy XIV wieku. Prezydentowi Miasta zależało na tym, by historyczne dziedzictwo nie zostało zaprzepaszczone, stąd decyzja o zaangażowaniu w prace archeologa.

Podczas prowadzonych robót znaleziono także ceramikę z przełomu XIII i XIV wieku, która po zakończeniu prac i sporządzeniu dokumentacji archeologicznej będzie przekazana do legnickiego Muzeum Miedzi.

Źródło: UM Legnica


    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2902 dni temu dnia 31/07/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 31, 2012 @ 9:41 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →