helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Objeżdżali autem Jawor ostrzeliwując przystanki

Przez   /   05/12/2019  /   No Comments

Młodzi mieszkańcy Jawora urządzili sobie zabawę w strzelanie z pistoletu pneumatycznego do wiat przystankowych i samochodów. Spowodowane przez nich straty wynoszą ponad 26 tys. zł. Miejscowi policjanci po trwających od października poszukiwaniach zatrzymali obu podejrzanych i postawili im 14 zarzutów. Wandalom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

- Policjanci z jaworskiej komendy od końca października br. prowadzili intensywne działania wykrywcze zmierzające do ustalenia i zatrzymania osób odpowiedzialnych za zniszczenie kilkunastu wiat przystankowych i pojazdów na terenie Jawora – informuje kom. Łukasz Kubiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.  -Z zebranych materiałów wynikało, że w okresie od końca października do grudnia br. sprawcy przemieszczając się samochodem osobowym po ulicach miasta strzelali z pistoletu pneumatycznego do wiat przystankowych oraz zaparowanych pojazdów, powodując w nich uszkodzenia szyb.

Funkcjonariusze przeanalizowali zgromadzone przez siebie materiały. To pozwoliło na wytypowanie i zatrzymanie podejrzanych. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Jawora w wieku 18 i 19 lat.  Komisarz Kubiś zaznacza, że być może nie są to jedyne akty wandalizmu, których dopuścili się młodzi mężczyźni. Postępowanie trwa. Na razie 18- i 19-latek usłyszeli 14 zarzutów, za które odpowiedzą przed sądem.

FOT. POLICJA JAWOR

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 212 dni temu dnia 05/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 5, 2019 @ 2:10 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →