OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Chojnowianie biegali z flagami. I z otwartym sercem

Przez   /   15/11/2023  /   No Comments

11 listopada na Stadionie Miejskim w Chojnowie odbył się wyjątkowy, 24-godzinny charytatywny maraton pod hasłem „Biegamy dla Danieli”. Wydarzenie zostało zorganizowane, aby wesprzeć 27-letnią Danielę z Chojnowa, która w październiku doznała poważnych obrażeń w wyniku tragicznego wypadku samochodowego.

Uczestnicy zebrali się na starcie o godz. 10:00, gotowi włączyć się w tę szczytną inicjatywę. Motorem napędowym wydarzenia było wspólne przebieganie się czy spacerowanie po stadionie, mające na celu zebranie funduszy na rehabilitację Danieli. Każdy pokonany kilometr miał znaczenie, a każdy uczestnik mógł uczynić różnicę, biorąc udział w tych sportowej zmaganiach, bowiem anonimowy darczyńca o wielkim sercu zobowiązał się zapłacić za każdy przebyty kilometr.

W charytatywnym 24-godzinnym biegu wzięły udział 402 osoby, które razem pokonały 5153,94 km,

z czego 268 km to wynik osiągnięty przez rodziców z dziećmi.

To niewątpliwie ogromny sukces.

Warto przypomnieć, że rekord ze zeszłorocznej edycji 24-godzinnego biegu wynosił 1718,18 km.

Atmosfera na stadionie była niewątpliwie napełniona pozytywną energią i determinacją. Zarówno amatorzy biegania, jak i ci, którzy wybrali spacery, wszyscy stanęli na starcie z myślą o pomocy Danieli. Wszystko to podkreślało jedność społeczności lokalnej, gotowej działać dla wspólnego dobra. Na miejscu można było także zakupić na kiermaszu różnego rodzaju słodkości.

Każdy przebiegnięty lub przemaszerowany kilometr miał swoją cenę, a wszystkie zebrane środki trafią bezpośrednio na rehabilitację Danieli.

Po 24 godzinach intensywnych wysiłków, bieg zakończył się. Wszyscy uczestnicy i organizatorzy zasługują na ogromne uznanie za oddanie sprawie oraz zaangażowanie w pomoc potrzebującej Danieli. Wydarzenie nie tylko integrowało społeczność, lecz przede wszystkim wniosło realną pomoc dla osoby znajdującej się w trudnej sytuacji.

Dzięki hojności ludzi dobrej woli, “Biegamy dla Danieli” stał się wyjątkowym przykładem siły wspólnoty, zdolnej do podniesienia się z jednym celem – pomocy drugiemu człowiekowi.

Źródło: Urząd Miasta w Chojnowie

FOT. CHOJNOW.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 245 dni temu dnia 15/11/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 15, 2023 @ 1:04 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

miedz-legnica-jesien-2024-fot-b-hamanowicz-miedzlegnica-eu_1720727399_7399

Oto skład drużyny Miedzi Legnica na nowy sezon

Read More →