PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ewakuacja i dezynfekcja ośrodka Niebieski Parasol

Przez   /   28/05/2020  /   No Comments

Wszyscy zarażeni koronawirusem pacjenci z ośrodka pielęgnacyjnego Niebieski Parasol w Chojnowie są przewożeni do szpitali w Legnicy, Bolesławcu, Obornikach Ślaskich i we Wrocławiu. W placówce mają pozostać tylko osoby z ujemnym wynikiem testu.

Decyzja o ewakuacji placówki zapadła po tym, jak wycieńczona fizycznie i psychicznie załoga Niebieskiego Parasola uznała, że nie ma sił dłużej tego ciągnąć. Miesiąc temu 20 osób zamknęło się z chorymi w ośrodku i przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, sprawowało opiekę na 64 seniorami, w tym 37 pencjonariuszy ze zdiagnozowanym COVID-19.

Wirus nie odpuszcza i legnicki sanepid wciąż donosi o nowych zarażeniach w Niebieskim Parasolu. W dzisiejszym komunikacie jest mowa o 10 kolejnych osobach, u których wykryto chorobę.

Zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego Jarosława Obremskiego, we wtorek 10 osób zostało przewiezionych do szpitala zakaźnego w Bolesławcu, 10 na oddział zakaźny w Legnicy. Wczoraj kolejne 10 karetki zabrały do izolatorium w Obornikach Śląskich.

W ośrodku zostanie przeprowadzona dezynfekcja. Zostaną w nim tylko seniorzy bez koronawirusa. Placówka wznowi normalną działalnoćć Po wyleczeniu, systematycznie będą powracać do niej pensjonariusze hospitalizowani obecnie w szpitalach zakaźnych.

Część załogi (z ujemnymi wynikami testów) wróciła do domów. Co z resztą?

- Jeśli chodzi o personel, osoby, które mają pozytywny wynik, plusowy, nie idą do domów. Postanowiły pozostać w Niebieskim Parasolu – mówił burmistrz Chojnowa Jan Serkies podczas sesji rady miejskiej 27 maja.

FOT. FACEBOOK.PL/ ANDRZEJ TRACZ

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →