UM_Legnica_BiP
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Chcesz latać? W Lubinie rusza kurs szybowcowy

Przez   /   20/02/2020  /   No Comments

Aeroklub Zagłębia Miedziowego informuje o rozpoczęciu kursu szybowcowego w sezonie 2020. – Jesteśmy lotniskiem regionalnym całego zagłębia miedziowego- można więc śmiało powiedzieć, że miasta takie jak Głogów, Polkowice czy Legnica mają swoje własne lotnisko z prężnie działającym aeroklubem – mówi Jakub Eichstaedt, sekretarz zarządu Aeroklubu Zagłębia Miedziowego.

Jakub Eichsteadt: – Szkolenia lotnicze organizujemy od lat, w tym roku bez wyjątku. To doskonała okazja, aby spełnić swoje marzenie, odkryć nową pasję lub rozpocząć karierę pilota samolotów wojskowych, pasażerskich czy towarowych. W tym roku organizujemy spotkanie organizacyjne dla chętnych w dniu 28 lutego (piątek) o godzinie 18:00 na naszym regionalnym lotnisku w Lubinie przy ul. Spacerowej 9 (wjazd od strony działek). Podczas spotkania przedstawimy po krótce „co z czym, jak i dlaczego” przybliżając tym samym tematykę lotniczą. Spotkanie ma charakter luźny, nieobwiązujący- postaramy się odpowiedzieć na wszystkie, nawet najtrudniejsze pytania.

Zajęcia teoretyczne organizowane są w weekendy- start 7 marca 2020 r. Podczas zajęć kandydaci na uczniów pilotów posiądą podstawową wiedzę w dziedzinie lotnictwa szybowcowego, m.in.: meteorologia, mechanika lotu, przepisy prawa lotniczego czy komunikacja radiowa. Szkolenie teoretyczne jest bezpłatne pod warunkiem późniejszego szkolenia praktycznego w naszym aeroklubie- zatem uczestnictwo w szkoleniu teoretycznym do niczego nie zobowiązuje.

Niezdecydowani mogą wykupić w Areoklubie lot zapoznawczy, aby przekonać się na własnej skórze jak to jest szybować w chmurach.

- W naszym aeroklubie wychowaliśmy wielu świetnych pilotów: począwszy od zawodników w szybowcowych mistrzostwach, pierwszą w Polsce kobietę pilot doświadczalną, wojskowych pilotów (śmigłowce, myśliwce F-16) oraz pilotów Dreamlinerów – podkreśla Jakub Eichstaedt . Mamy również sekcję modelarską, do której również serdecznie zapraszamy- nasi koledzy zdobyli wiele nagród i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych zawodach modelarskich. Tradycja aeroklubu sięga ponad 50 lat- w 2018 roku obchodziliśmy swoje 50-cio lecie istnienia. W tym roku organizujemy jubileuszowy, dziesiąty Wiosenny Obóz Szybowcowy, którego celem jest promowanie sportu szybowcowego w rodzinnej atmosferze- bez wyścigów i konkurencji.

Bieżące informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej www.eplu.eu lub na www.facebook.pl/azmlubin

FOT. AEROKLUB ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 40 dni temu dnia 20/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 20, 2020 @ 1:05 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tt

Klub Gońca Teatralnego wystartował online

Read More →