Centrum Medczne w Legnicy uzyskało Certyfikat ISO 9001: 2008, potwierdzający najwyższą jakość świadczonych usług. Wręczając go prezes Ryszardzie Chełmińskiej, przedstawiciel niemieckiej firmy Dekra podkreślał że do rzadkości należy sytuacja, w której w trakcie procesu certyfikacji nie stwierdza się absolutnie żadnej nieprawidłowości. A tak właśnie było w jej spółce.
Świadczy to o szczególnej mobilizacji całej załogi Centrum Medycznego. W krótkim, kilkumiesięcznym terminie, ogromnym nakładem pracy, personel wdrożył system, który pacjentowi daje gwarancję najlepszej obsługi w zakresie diagnostyki, profilaktyki i promocji zdrowia, podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej, opieki pięlęgniarskiej, rehabilitacji oraz medycyny pracy. Spółka będzie mogła posługiwać się tym certyfikatem ISO przez najbliższe trzy lata, ale – jak podkreśla Dorota Dwojak – pełnomocnik zarządu ds zarządzania jakością, samo uzyskanie dokumentu to dla załogi dopiero początek drogi. ISO 9001 zobowiązuje do ciągłego doskonalenia procedur.
To ukoronowanie misji, którą wyznaczyli sobie założyciele przychodni przy ul. Libana świadczenie skutecznej pomocy medycznej o najwyższej jakości w przyjaznych dla pacjenta warunkach i w zgodzie z aktualną wiedzą.
- Jego zadowolenie jest najważniejsze – mówi Dorota Dwojak. – Musi odczuwać najwyższą jakość obsługi od pierwszego kontaktu z pielęgniarką aż do opuszczenia przychodni.
FOT. PIOTR KANIKOWSKI
W Centrum Medycznym jest zaopcjowanych ok. 8200 pacjentów. Placówka zatrudnia kilkudziesięciu doświadczonych lekarzy o różnych specjalnościach. Są wśród nich specjaliści od pediatrii, medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych, otolaryngologii, dermatologii, wenerologii, allergologii, okulistyki, ginekologii i położnictwa, neurologii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, gastroenterologii, kardiologii i medycyny pracy. W placówce działa gabinet USG. Planowane jest uruchomienie pracowni RTG oraz nowych poradni specjalistycznych: urologicznej, rehabilitacyjnej, kardiologicznej i poradni leczenia wad postawy u dzieci i młodzieży. Ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia Centrum Medyczne realizuje aktualnie adresowany do kobiet w wieku 29-59 lat program profilaktyki raka szyjki macicy oraz program profilaktyki chorób krążenia dla kilku roczników pacjentów, którzy wybrali je na swoją przychodnię.