Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Centrum Kopernik poeksperymentuje z nauczycielami w Legnicy

Przez   /   21/03/2014  /   No Comments

Chmury z butelki, lampa plazmowa z oleju i octu oraz lewitujące bańki mydlane. Już w tę sobotę, Centrum Nauki Kopernik przeprowadzi eksperymentalne warsztaty dla nauczycieli z Legnicy.

22 marca br. w hotelu Arkadia przy ul. Gliwickiej 6 w Legnicy, w godz. 09 – 16:15, Centrum Nauki Kopernik zorganizuje warsztaty dla nauczycieli przedmiotów ścisłych i przyrodniczych zatrudnionych w lokalnych szkołach podstawowych oraz gimnazjach.

Podczas zajęć nauczyciele będą mieli okazję przeprowadzić indywidualnie i w grupach, zróżnicowane eksperymenty naukowe na styku chemii, fizyki i biologii. Przećwiczą również metodę nauczania przez odkrywanie, która kładzie nacisk na swobodne odkrywanie powiązań w świecie przyrody oraz twórcze, angażujące poszukiwanie rozwiązań problemów naukowych. Zdaniem ekspertów stanowi ona jedną z najbardziej skutecznych i rozwijających metod nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Nauczanie przez odkrywanie, które upowszechnia Centrum Nauki Kopernik stawia ucznia w centralnym punkcie procesu edukacyjnego, dzięki czemu dziecko aktywnie, z zainteresowaniem poznaje świat, odkrywa swoje talenty i rozwija kompetencje. Rolą nauczyciela jest natomiast prowadzenie i wspieranie ucznia w tym procesie.

Bezpłatne zajęcia w Legnicy stanowią część tegorocznego cyklu warsztatów wyjazdowych Centrum Nauki Kopernik, w ramach których trenerzy CNK odwiedzą 21 miejscowości i przeszkolą 420 nauczycieli, którzy będą pełnić rolę ambasadorów zmian w polskiej szkole.

Żródło: Centrum Nauki Kopernik

FOT. CENTRUM NAUKI KOPERNIK

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

fundamenty-szubienicy-fot-maksym-mackiewicz

Złotoryja. Miasto szykuje szubienicę dla turystów

Read More →