AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Cała rada przeciw planom Raczyńskiego

Przez   /   31/01/2013  /   No Comments

Bez jednego choćby głosu sprzeciwu Rada Gminy Lubin podjęła uchwałę sprzeciwiającą się planom połączenia ich gminy z miastem.  Dokument głosi, że  godzą one w fundamentalne interesy mieszkańców, którzy nadal pragną samodzielnie i niezależnie decydować o rozwoju swojej społeczności. Uchwała wzywa prezydenta Roberta Raczyńskiego, by wycofał się z burzących spokój społeczny pomysłów.
Przyjęta przez Radę Gminy Lubin uchwała ? … wzywa Prezydenta Miasta Lubina do wycofania się z burzących spokój społeczny pomysłów o połączeniu Gminy Lubin z Miastem Lubinem, zaprzestania dalszego eskalowania napięcia pomiędzy samorządami, konfliktowania mieszkańców miasta z mieszkańcami Gminy Lubin oraz powrotu do dobrej praktyki współpracy równoprawnych partnerów w ramach istniejących już możliwości prawnych?.

Radni zobowiązali wójt Irenę Rogowską do podjęcia wszelkich działań, które zapobiegną likwidacji gminy i przyczynią się do utrzymania jej jedności oraz integralności w ramach istniejących od ponad dwudziestu lat struktur administracyjnych.

- Wbrew oczekiwaniom żądnych sensacji obserwatorów życia społecznego i ukrytych zwolenników likwidacji naszej społeczności rada uchwaliła budżet na rok 2013, co w mojej ocenie jest wyrazem ogromnej odpowiedzialności większości radnych i ich troski o dobro całej gminy Lubin – komentuje Jerzy Szumlański, przewodniczący rady gminy. – Niestety część radnych nie zdając sobie sprawy z powagi sytuacji, grożącym gminie poważnym perturbacjom, głosowała przeciw przyjęciu uchwały budżetowej co przyjmuję z ubolewaniem bowiem świadczyć to może o głębokim niezrozumieniu celów służby jaką radni mają do wypełnienia wobec wszystkich mieszkańców naszej gminy, a nie jedynie wyborców z własnej miejscowości.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2792 dni temu dnia 31/01/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 31, 2013 @ 5:09 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Amba*

Read More →