wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Burmistrz Chocianowa uniewinniony przez sąd

Przez   /   12/02/2020  /   No Comments

Sąd Rejonowy w Lubinie nie znalazł jednoznacznych dowodów, że to burmistrz Chocianowa w czasie kampanii wyborczej w 2018 roku publikował szkalujące rywalkę komentarze w internecie. Tomasz Kulczyński został uniewinniony. Wyrok jest nieprawomocny. Anna Pichała nie wyklucza złożenie apelacji.

Sołtys Parchowa Anna Pichała i Tomasz Kulczyński ubiegali się w 2018 roku o fotel burmistrza Chocianowa. Wybory wygrał sporą przewagą głosów w drugiej turze (62 proc.)  Tomasz Kulczyński. Anna Pichała utrzymuje, że burmistrz walczył nieczysto. Oskarżyła Kulczyńskiego o zamieszczanie pomawiających ją i znieważających komentarzy na portalu vCity. Po trwającym dwa lata procesie Sąd Rejonowy w Lubinie wydał wyrok uniewinniający burmistrza.

Sąd potwierdził, że doszło do popełnienia przestępstwa. Komentarze nosiły znamiona pomówień. Były pisane m.in. przez osoby z niefomalnego komitetu wspierającego Tomasza Kulczyńskiego. Ale proces nie dowódł ponad wszelką wątpliwość, że Tomasz Kulczyński ponosi odpowiedzialność za te wpisy.

- Brak jednoznacznych dowodów, że to sam oskarżony umieszczał te komentarze – mówił sędzia Witold Bojanowski. – Nie można też stwierdzić, że te komentarze były umieszczane na polecenie oskarżonego oraz nie udało się wykazać w sposób nie budzący wątpliwości, że oskarżony wiedział, że takie komentarze pod adresem Anny Pichały są umieszczane przez osoby z grupy sprzyjających mu osób zaproszonych przez niego do prac nad przygotowaniami do kampanii wyborczej, czyli że były zamieszczane za jego przyzwoleniem.

Anna Pichała została przez sąd obarczona częścią kosztów poniesionych przez Tomasza Kulczyńskiego na obronę (3,7 tys. zł).

- Szanuję wyrok sądu, natomiast decyzja w sprawie odwołania zostanie podjęta po konsultacji z moim pełnomocnikiem. Na tę chwilę wyrok jest nieprawomocny – komentuje Anna Pichała.

FOT. PIXABAY.COM

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 225 dni temu dnia 12/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 12, 2020 @ 9:30 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

phpThumb_generated_thumbnail

Zaginął człowiek. Legnicka policja prosi o pomoc

Read More →