schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Boże Ciało. Uwaga, procesje i utrudnienia w ruchu!

Przez   /   30/05/2018  /   No Comments

W trakcie obchodów uroczystości Bożego Ciała jak co roku w procesjach ulicami Legnicy przejdzie kilka tysięcy osób. W związku z organizowanymi procesjami całkowite lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Legnicy. W tych miejscach, policjanci będą kierować ruchem i organizować objazdy. Policja prosi kierowców o uwagę na drodze i stosowanie się do poleceń.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Legnicy rozpoczną się w katedrze św. Ap. Piotra i Pawła. Około godziny 11.00 spod kościoła wyruszy procesja. Wierni przejdą ulicami: Najświętszej Marii Panny (droga wyłączona z ruchu pojazdów),Wrocławska, II Armii Wojska Polskiego, Rzemieślnicza (kościół św. Trójcy), Wrocławska, Nadbrzeżna (do kościoła św. Jacka). Planowane zakończenie procesji ok. godz. 13.20

Inna zgłoszona procesja wyruszy w parafii Św. Tadeusza Apostoła i Św. Jadwigi w godz. 14-15. Wierni przejdą ulicami: Marynarską do nowej części parafii (w Lasku Złotoryjskim), Asnyka, Złotoryjską, Makuszyńskiego i Al. Zwycięstwa.

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Podwyższenia Krzyża Świętego ruszy na procesję w godz. 13.45-15.00 ulicami: Sikorskiego, Rondo Niepodległości, Sikorskiego.

Parafia św. Wojciecha oraz św. Joachima i św. Anny zaplanowała procesję na godz. 16.30-18.00. Zamknięte w tym czasie będą ul.: Radosna, Świerkowa, Bystra, Okrężna, Rzeczypospolitej.

Parafia Matki Bożej Królowej Polski w godz. 16.30-18.00 przemaszeruje ulicami Plutona, Neptuna, Oś. Kartuska.

Parafia św. Jadwigi Śląskiej zgłosiła zamiar poprowadzenia procesji w godz. 13.00-14.30. Wierni przejdą ulicami: Okrzei, Kolbego, Wojska Polskiego, Grabskiego.

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w godz. 15-16.15 wyjdzie na ulice do ołtarzy. Trasa prowadzi przez Nową Wieś Legnicką w kierunku osiedla.

Policja apeluje do uczestników procesji oraz kierowców o zachowanie szczególnej uwagi w miejscach trwających uroczystości. i stosowania się w pierwszej kolejności do wydawanych poleceń i sygnałów przez policjantów.

Źródło: POLICJA LEGNICA

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1580 dni temu dnia 30/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2018 @ 2:34 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2022-09-23 161232.bmp

Nadciąga ciemność. Urząd Miasta w Złotoryi gasi światło

Read More →