helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Borgers wybuduje w Złotoryi fabrykę na 600 osób!

Przez   /   30/12/2015  /   4 Comments

W środę 30 grudnia firma Borgers Polska sfinalizowała transakcję zakupu 10,5 ha gruntów w złotoryjskiej podstrefie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tydzień wcześniej rozstrzygnięta została procedura przyznania pozwolenia do działania w LSSE. To oznacza, że Złotoryja dołącza do rodziny Borgers, a w mieście powstanie zakład zatrudniający ok. 600 osób. Będzie to największa z dotychczasowych inwestycji w złotoryjskiej podstrefie.

Borgers Polska sp. z o.o. jest pierwszą inwestycją niemieckiej grupy Borgers AG w Polsce. Firma ma swoje oddziały w Niemczech (siedziba główna w Bocholt), Belgii, Czechach, a także w USA (2 zakłady) i w Chinach (3 fabryki) – łącznie 24 lokalizacje na całym świecie. Zatrudnia 6 tys. pracowników na całym świecie, a roczny obrót całej grupy to 670 mln euro.
Firma legitymuje się blisko 150-letnią tradycją, swoją działalność rozpoczęła w 1866 r. Od początku Borgers koncentruje się na dostarczaniu produktów najwyższej jakości, jak i ich stałym rozwoju oraz doskonaleniu. Stąd niezwykle istotne jest zapewnienie zarówno dobrego środowiska pracy (warunków pracy, możliwości szkoleń i awansu), jak również ścisła współpraca i włączanie się w życie miejsc, w których Borgers otwiera swoje nowe oddziały.
Borgers kieruje się w biznesie takimi wartościami jak: niezawodność, działanie w sposób zrównoważony dla środowiska, w którym funkcjonuje, innowacyjność, a przede wszystkim zorientowanie na ludzi. Przez blisko 150 lat swojego firma istnienia nie zamknęła żadnego swojego zakładu. W 2014 r. Borgers został uznany za jednego z najlepszych pracodawców niemieckich.
Firma produkuje podzespoły dla sektora motoryzacyjnego: wygłuszenia do aut osobowych oraz kabin ciężarówek. Drugą grupę odbiorców stanowią czołowi producenci sprzętu AGD w Europie, którzy materiały wyprodukowane przez Borgers stosują do wyciszenia lodówek, zmywarek itp.
Projekt inwestycji w Złotoryi zakłada docelowo budowę 4 hal produkcyjno-magazynowych. Szacuje się, iż nakłady inwestycyjne wraz z wyposażeniem wyniosą ponad 220 mln zł. Borgers Polska przewiduje, iż lokalizacja w Złotoryi będzie wiązać się ze stworzeniem 600 miejsc pracy. Po Nowym Roku rozpocznie się rekrutacja na stanowiska menadżerskie ds. kadr, produkcji, jakości i logistyki.
To wszystko oznacza, że firma z Bocholt ma szansę stać się największym pracodawcą w powiecie złotoryjskim. Wg deklaracji Borgers, rozpoczęcie produkcji planowane jest na styczeń 2017 r. Do tego czasu powstanie pierwsza hala o powierzchni 15 tys. m kw.
Złotoryjski ratusz liczy na to, że nowe miejsce pracy staną się alternatywą dla blisko 2,9 tys. mieszkańców miasta, którzy codziennie dojeżdżają do pracy poza Złotoryją, w tym dla blisko 700 złotoryjan pracujących w Legnicy.

Źródło (tekst, zdjęcia) Urząd Miasta w Złotoryi

    Drukuj       Email

4 komentarze

 1. Ja pisze:

  Piotr Kanikowski wielkie dzięki :) pozdrawiam

 2. Do JA: Tu jest artykuł o naborze na pierwsze stanowiska.

  http://24legnica.pl/rusza-nabor-pracownikow-do-fabryki-boregers-ag/

  Na końcu tekstu jest link do ogłoszeń Borgers na stronie Zlotoryja.pl a w ogłoszeniach znajdzie Pan namiary na ich dział kadr, na razie niemiecki. Wkrótce będą mieć tymczasowe biuro w Złotoryi przy Rynku naprzeciwko Żabki. O informacje można też pytać w Urzędzie Miasta w Złotoryi. Pozdrawiam.

 3. Ja pisze:

  Podajcie proszę jakiś kontakt gdzie można wysłać CV. Dzięki

 4. Mason pisze:

  To taka ewidentna konkurencja FAISTa (Aksysa).
  Powodzenia w kompletowaniu kadr…
  Pomimo teoretycznego bezrobocia w powiecie to brakuje ludzi myślących do pracy I nawet motywacja kasa nie pomaga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vaccination-2722937_1920

Legnica łamie się w sprawie szczepionek HPV? Za późno

Read More →