schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

W Krzywej pojawi się bolid Politechniki Wrocławskiej

Przez   /   27/09/2021  /   No Comments

Waży niespełna 200 kilogramów, ma 87 koni mechanicznych, a do setki rozpędza się w trzy sekundy. Już we wtorek, 28 września, na torze wyścigowym Krzywa będzie można zobaczyć bolid zespołu PWR Racing Team, z którym młodzi konstruktorzy z Politechnki Wrocłąwskiej święcą triumfy na tegorocznych zawodach Formuły Student.


W trakcie pokazu studenci zaprezentują, jak maszyna radzi sobie na torze, jak wygląda serwis auta i opowiedzą, z jakimi wyzwaniami muszą sobie radzić w trakcie zawodów. W planach są dwie sesje treningowe – pierwsza rozpocznie się o godz. 10.00, a druga o 12.00.
Pojazd o nazwie RT11 jest zbudowany ze stalowej ramy, stanowiącej mocowanie silnika i tylnego zawieszenia, oraz kompozytowego monokoku, wykonanego z włókna węglowego z rdzeniem aluminiowym o strukturze plastra miodu. Bolid jest wyposażony w sieć prawie 100 czujników, niezbędnych do prawidłowej pracy jednostki napędowej oraz monitorowania parametrów samochodu.
Obecny sezon jest dla PWR Racing Team bardzo udany, a nasz zespól udowadnia, że utrzymuje się w pierwszej dziesiątce najlepszych drużyn w Europie.
W międzynarodowych zawodach w Holandii, Niemczech, Czechach i na Węgrzech studenci aż ośmiokrotnie stawali na podium w różnych konkurencjach. Wtorkowy pokaz to zatem świetna okazja do spotkania z PWR Racing Team przed ostatnimi w tym sezonie zawodami, które w październiku zaplanowano we Włoszech.
PWR Racing Team powstał na Wydziale Mechanicznym i jest jednym z pięciu kół strategicznych Politechniki Wrocławskiej. Zespół tworzy obecnie 80 studentów z kilku wydziałów PWr i innych uczelni Wrocławia. Budowa bolidu i udział w zawodach są możliwe dzięki wsparciu nie tylko ze strony uczelni i Fundacji Manus, ale także ponad 120 partnerów i sponsorów – firm i instytucji z całej Polski.

Źródło: Politechnika Wrocławska

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 19 dni temu dnia 27/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 27, 2021 @ 9:07 am
  • W dziale: sport, wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Symulator3 PWSZ

Kolej szuka pracowników, legnicka PWSZ ich szkoli

Read More →