OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bogumiła Słomczyńska dołącza do Sendlerowców

Przez   /   03/11/2023  /   No Comments

Bogumiła Słomczyńska z Zespołu Szkół Budowlanych w Legnicy została nominowana do Nagrody im. Ireny Sendlerowej, przyznawanej nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych za “naprawianie świata”. Legniczanka jest w finałowej jedenastce, z której zostanie wyłoniony zwycięzca.

Kapituła nagrody im. Ireny Sendlerowej ogłosi swą decyzję 25 listopada podczas uroczystej gali w Sejnach.

Nagroda imienia Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” to wyróżnienie, które ustanowiono w marcu 2006 roku. Nagroda jest przyznawana nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych, niezależnie od ich charakteru-czy to szkoły publiczne, prywatne czy społeczne. Wyróżnieni nauczyciele inspirują swoich uczniów do działań zgodnych z zasadami tolerancji i poszanowania innych ludzi. Oprócz pracy w szkole odgrywają również aktywną rolę w społeczności lokalnej.

Pierwsi laureaci zostali wybrani osobiście przez samą Irenę Sendlerową, a dzisiaj nagroda stanowi hołd dla wszystkich nauczycieli, którzy starają się uczynić świat lepszym.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

concert-2527495_1280

Dni Legnicy: T.Love, VOX, Natalia Szroeder, Pectus…

Read More →