Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Bloger Matka Kurka wraca na ławę oskarżonych

Przez   /   27/01/2020  /   22 Comments

Jerzy Owsiak i Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złożyli do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi W. (blogerowi Matka Kurka). Zarzuty dotyczą licznych wypowiedzi opublikowanych przez Piotra W. na Twitterze w okresie pomiędzy 15 listopada 2018 roku a 1 października 2019 roku. – Przygotowujemy też pozew cywilny – zapowiada mecenas Jacek Dubois, pełnomocnik Jerzego Owsiaka. 

Akt oskarżenia zarzuca Piotrowi W. dwa rodzaje przestępstw: zniesławienie (art. 212 Kodeksu karnego) oraz znieważenie (art 216 Kodeksu karnego). Przykładowo chodzi np. o stwierdzenie, że “Owsiak jest największym szkodnikiem” polskiej służby zdrowia, “fundamentalną częścią patologicznego systemu”, “szczuje ludzi jak jego ojciec milicjant” itd. Matka Kurka będzie też odpowiadał za poniżające sformułowania, których pełno w jego wpisach: “gówniarz”, “pajac”, “pasożyt”, “gamoń”, “pacykarz”, “tandeciarz”, “łgarz”, “manipulant”, “osobowość socjopatyczna” itd.

- Wyselekcjonowaliśmy w sumie kilkaset takich wypowiedzi i w oparciu nie przygotowaliśmy akt oskarżenia – mówi mecenas Jacek Dubois.

Proces karny nie zamknie sprawy. Kancelaria mecenasa Dubois kończy przygotowania do wytoczenia Piotrowi W. również sprawy cywilnej.

- W codziennej pracy zupełnie się tym nie zajmujemy, prawdę powiedziawszy, daliśmy kancelarii wolną rękę. Nasza rola ograniczyła się do zebrania tego, co bloger pisze, i przekazania wyników kwerendy. Na przestrzeni lat są to tysiące komentarzy i wpisów, których sensem jest nieskrywana, nie mająca ograniczeń, niepohamowana nienawiść do Jurka Owsiaka i Fundacji WOŚP. W ocenie prawników, materiał jest porażający – informuje Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Co do miejsca procesu, trwa spór kompetencyjny. Akt oskarżenia został złożony do sądu w Warszawie. Ten na wniosek blogera przekazał sprawę do rozpoznania Sądowi Rejonowemu w Złotoryi, bo Piotr W. twittuje z okolic Chojnowa. Reprezentująca Owsiaka kancelaria wniosła zażalenie na tę decyzję.

Po 1 października 2019 roku bloger nie zmienił swego zachowania. Materiałów, które mogą zostać wykorzystane w sądzie, przybywa w lawinowym tempie, bo Piotr W. obsesyjnie publikuje swoje przemyślenia o Owsiaku i Fundacji WOŚP.

Matka Kurka był już wcześniej karany za znieważanie Jerzego Owsiaka. Ponadto proces cywilny potwierdził, że bloger pisał na swojej stronie internetowej nieprawdę o Fundacji WOŚP. Piotr W. szacuje, że sądowe boje z Owsiakiem kosztowały go już 60 tys. zł. Płacił grzywny w wysokości od 5 do 10 tys. zł, pokrywał koszty przegranych spraw, dwukrotnie musiał przepraszać szefa WOŚP za swoje publikacje. Ale też w 2018 r. doprowadził do sytuacji, w której to Jerzy Owsiak został zobowiązany przez sąd do zamieszczenia przeprosin za użyte w emocjonalnej wypowiedzi słowa “nierób”, “mur’.

NASZ RAPORT: Wszystkie procesy Matki Kurki

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 240 dni temu dnia 27/01/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 27, 2020 @ 6:21 pm
 • W dziale: wiadomości

22 komentarze

 1. Lustrator pisze:

  nie sadze jesli ci sie nie udalo przez 28 lat zebys teraz panial.

 2. Oleś pisze:

  Może wyjaśni się co z tymi melonami.

 3. And pisze:

  Dziękuję i pozdrawiam, Panie Lustratorze.

 4. Lustrator pisze:

  wierze i wiem ze jest tutaj wszystko na temat bo sam tutaj poznalem to w wersji skondensowanej i rzetelnej.Ale prosze mi wierzyc mam osobista radosc z odpowiadania tym niezbyt ogarnietym ogonkom a mniemam ze sam mamuska tez tu jest zainteresowany tym zeby taki watek jak najszybciej spadł z widoku.Przeca on zyje z wiary tych ogonkow.Pozdrawiam.

 5. And pisze:

  Panie Lustratorze, wyznawcy blogera to często ludzie kompletnie oderwani od rzeczywistości. Mają nawet przygotowane wygodne podsumowanie wszystkich procesów Owsiak vs Kurka przez Pana Kanikowskiego, gdzie stoi wszystko jak byk, a oni dalej swoje, że Owsiak rzekomo przegrał z kretesem.
  Po co przeczytać krótkie podsumowanie, zawierające tylko suche fakty, skoro lepiej uwierzyć na słowo blogerowi złapanemu na kłamstwie i toczyć pianę na Owsiaka.
  Mnie to już nawet szkoda klawiatury na polemikę z takimi rasowymi sekciarzami. Tylko się śmieje z ich wpisów.

 6. Lustrator pisze:

  cudownie .Jest to znane juz od 28 lat ale zawsze jakis krecik wyjdzie z nory sadzac ze to juz lato.

 7. Matka Polka pisze:

  Cudownie. Może wreszcie dowiemy się na co idzie kasa z puszek stojących na mrozie dzieci.

 8. Lustrator pisze:

  prawdziwy wysyp siekciarzy ale to norma w tym wypadku.Potem bedzie ogonki spychacz.No coz nie moze to dlugo powisiec bo co ludzie powiedza. Spokojnie ogonki.Ludzie tym wiecej daja im mamuska i wy szczekacie.I tak trzymc ogonki.Sie ma.

 9. Lustrator pisze:

  Właściwym miejscem sądu wg ustawy jest miejsce zamieszkania pozwanego>>>alez oczywiscie tym bardziej ze jest taki niezborny.Jak widac.

 10. Marry Jane pisze:

  Za szkalowanie Owsika zawsze propsy!

 11. Do lustrator pisze:

  Właściwym miejscem sądu wg ustawy jest miejsce zamieszkania pozwanego

 12. Pan w pisze:

  Piotruś gorsza od sekty smoleńskiej jest sekta wosp a pan reaktor kanikowski jest najlepszym przykładem sekciarza Owsiaka

 13. Złoty Melon pisze:

  A ty co znasz już wyrok? Ostatnio Owsiak został uznany winnym zniesławienia.

 14. Lustrator pisze:

  bedzie jeszcze lepiej jak sie przypmni stare historie i wyroki mamuski tutaj na forum i jeszcze raz wroci do wyrokow decyzji i wtedy ci co tego nie widzieli beda sie mogli konfontowac.Oczywiscie mamuska natychmiast uruchomi tzw spychacza ktory bedzie spychał komentarzami w stylu super, genialne istote sprawy poza obszar widocznosci. Nalezy to natychmiast kasowac a pozostawiac te idiotyczne komentarze mamuski jak ponizej.Jaka mamuska jest kazdy widzi ale w istocie jest jeszcze gorzej.Pa mamuska.

 15. Lustrator pisze:

  zastanawiajace jest ze zaden ogonek jeszcze nie wpadł na pomysl ze jesli Jurek wszystkie przegral to juz dawno by zrezygnował.A jak widac dostaje mamuska łomot i bedzie tak mial do konca zycia i jeden dzien dluzej.Wystarczy poczytac historie lomotu mamuski tutaj na tych stronach co było zreszta przyczyna mojego tu pojawienie sie jako ze TU bylo bezstronnie ,rzeczowo i na czas.Tak trzymac i obserwowoac łomot.Mamuska tu oczywiscie wpada. Pisnie cos bez sensu ,jeknie ale to Juz KONCOWA.

 16. Jerry pisze:

  Tendencyjne, jednostronne “dziennikarstwo”.

 17. Kol pisze:

  Skonczy sie jak zawsze czyli owsiak przegra proces. Kilka procesów już przegrał nie inaczej będzie teraz.

 18. Do AND: Jeśli proces będzie się toczył na naszym terenie – na pewno będę go obserwował i relacjonował.

 19. And pisze:

  Czy będzie Pan, Panie Piotrze, relacjonował proces?

  Szkoda, że Owsiak musi się tak użerać.

 20. otto pisze:

  Doskonale!

 21. Lustrator pisze:

  Inna sprawa jest ze mamuska chce sadu z Zlotoryi bo ten jak pamietam nie wykazał sie bystroscia w dokumentacji firmowej Owsiaka..

 22. Lustrator pisze:

  i bardzo dobrze.A milosnicy mamuski niech juz zaczna zbieranie pieniedzy bo mamuska o to poprosi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

pobrany-plik

Moje trzy grosze. Amba*

Read More →