wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Biokominki czy kominki elektryczne, które wybrać?

Przez   /   01/08/2019  /   No Comments

Co można porównać z fascynującą grą płomieni? Ogień przyciąga człowieka, jest dla niego symbolem komfortu, ciepła i domowego ogniska. Wielu ludzi marzy, aby mieć kominek w domu, obok którego można spędzić mroźną zimę i wilgotne jesienne wieczory. Na szczęście dzisiaj, można cieszyć się pięknem płomienia we własnym domu lub mieszkaniu. Biokominek lub kominek elektryczny to nowoczesne, wygodne i bezpieczne alternatywy dla kominków opalanych drewnem.

Który rodzaj kominka wybrać?

Biokominki i kominki elektryczne nie dzieli aż tak wiele, co więcej, mają wiele wspólnych cech. Główną różnicą między nimi jest zużywane paliwo. Kominki elektryczne są zasilane energią elektryczną, co nie ma miejsca w przypadku biokominków, które są opalane denaturowanym etanolem. W tym przypadku oba typy są ekonomiczne, a koszt biopaliw lub energii elektrycznej jest bardziej zależny od intensywności użytkowania kominka, przy długotrwałym korzystaniu kominki elektryczne mogą być droższe w eksploatacji.

Różnice między biokominkiem a kominkiem elektrycznym

Główną zaletą biokominka jest prawdziwy płomień. W elektrycznych kominkach ogień jest jedynie imitacją. W niektórych modelach nawet całkiem realistyczną, ale nadal nie zastępuje prawdziwego płomienia. Sercem kominków elektrycznych 3D jest praca generatora pary, płomienie w komorze są niczym innym, jak wodą, która odparowuje za jego pomocą. Biokominki płoną prawdziwym ogniem, ale bez emisji sadzy lub dymu. Dwutlenek węgla i para to dwa doskonale bezpieczne elementy dla ludzi.

Pod względem różnorodności i wzornictwa modele biokominków wypadają lepiej. Są prezentowane w klasycznym (imitacja tradycyjnych kominków) i oryginalnym wykonaniu: na przykład w misce lub stole z prawdziwym płomieniem. Można je umieścić na podłodze lub zawiesić na ścianie lub zamontować w ścianie.

Biokominki i kominki elektryczne są bezpieczne w użytkowaniu w każdym pomieszczeniu, jeśli w pokoju są małe dzieci, a kominek z biopaliwem jest niski, należy zwrócić szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo, ponieważ w tym typie kominków jest prawdziwy ogień.

Różnice się kończą i zaczynają się podobieństwa, które są zaletami obu urządzeń

Łatwa instalacja. Aby zainstalować te kominki, nie potrzeba żadnych uprawnień. Są to proste urządzenia gospodarstwa domowego, przy instalacji, których specjalne umiejętności instalacyjne nie są konieczne.

Podobieństwo biokominków i kominków elektrycznych polega na tym, że można je wykorzystać, jako dodatkowe źródło ciepła w pomieszczeniu. W chłodne dni stworzą atmosferę komfortu w domu, ogrzeją i ochronią domowników przed złą pogodą. Modele elektryczne są wyposażone w termostaty, które pomagają oszczędzać energię, posiadają także funkcję automatycznego wyłączania po osiągnięciu określonych parametrów temperatury.

Nie ma potrzeby stosowania urządzenia kominowego, więc mogą być instalowane w dowolnym miejscu: w biurze, mieszkaniu, wiejskim domu.

Zarówno elektryczne, jak i biokominki są najczęściej dostarczane z ozdobnym portalem. Do modeli opraw wykorzystano różne materiały: marmur, kamień naturalny, metal ze szkłem lub MDF. Możliwość wyboru spośród wielu ciekawych modeli kominków dostępna jest: https://www.komineo.pl/.

Wnioski

Wraz z pojawieniem się kominków elektrycznych i biokominków, marzenia przeszły z kategorii niemożliwych do segmentu prawdziwego, a właściciele domów i mieszkań w bloku odetchnęli z ulgą. Bez pracochłonnej instalacji, drewna opałowego, zagrożenia pożarowego, wystarczy podłączyć kominek do sieci lub napełnić go paliwem, aby stworzyć wygodny kącik w domu i się zrelaksować. Dla wielu osób różnica między tymi urządzeniami jest prawie niezauważalna.

Być może właściciel domku na działce chciałby kupić kominek z biopaliwem, ponieważ w jego okolicy występują przerwy w dostawie prądu, a mieszkaniec miasta wolałby podłączyć kominek elektryczny bez obawy o wyczerpanie paliwa. Dla osób ceniących elegancję i wyjątkowy design, preferujących styl rustykalny odpowiedni będzie zakup biokominka. Do pomieszczeń w stylu klasycznym świetnie sprawdzają się modele elektryczne. Nie jest to zaskakujące, ponieważ takie produkty mają tradycyjny wygląd.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

71960720_2717567051641455_842337438587158528_o

Będzie Święto Pierogów i Kreatywna Jesień na wsiach

Read More →