Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

“Bilard sportem wszystkich”. Show w samochodówce

Przez   /   25/09/2019  /   No Comments

Impreza promująca sporty bilardowe w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej bilard “BILARD SPORTEM WSZYSTKICH 6,16,60″ w Legnicy przeszła i zapisała się w historii. Swoje niezwykłe umiejętności zaprezentowali 14-krotny Mistrz Świata w trickach bilardowych Bogdan Wołkowski oraz reprezentanci Polski i Mistrzowie Europy Mieszko Fortuński oraz Konrad Juszczyszyn.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Legnicy zebrało się przeszło 300 widzów. Byli to głównie uczniowie legnickich szkół, którzy zobaczyli prawdziwe show, w którym nie zabrakło interakcji z publicznością.

Impreza podzielona była na dwie części- w pierwszej mogliśmy zobaczyć występ Bogdana Wołkowskiego, który zaprezentował kilkanaście tricków po których niektórzy łapali się za głowy ze zdumienia i długo zastanawiali się nad sposobem wykonania danego tricku. W drugiej części zobaczyliśmy pokazowy mecz bilardowy pomiędzy Mieszkiem i Konradem. W trakcie gry zapoznano pokrótce publiczność z przepisami gry w odmianę 8 bil i 9 bil.

Po pokazie był czas na pamiątkowe zdjęcia oraz chwilę rozmowy z mistrzami. Mamy nadzieję,że po tym pokazie część inaczej spojrzy na ten sport a może w niedalekiej przyszłości zasili szeregi UKS Bilardowa Samochodówka i spotka się z Mieszkiem lub Konradem przy stole bilardowym na prawdziwych zawodach. Już niedługo przekażemy Wam więcej na temat szkółki bilardowej, którą tworzymy dla młodzieży legnickiej. Zdradzimy Wam teraz tylko, że zarówno Mieszko jak i Konrad wyrazili chęć podjęcia się trenowania naszych adeptów i podzielenia się swoimi umiejętnościami.

Oczywiście to całe prawie dwugodzinny przedsięwzięcie, poprzedziły przygotowania i praca organizatorów całego przedsięwzięcia: Polskiego Związku Bilardowego oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Bilardowa Samochodówka Legnica działającego przy Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszym dobrodziejom: Bogdanowi Gizie, który wypożyczył nam 2 stoły bilardowe, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni, Portalowi Lca.pl, który od początku nas wspiera i pomaga nam propagować naszą dyscyplinę. Ponadto, nasze podziękowania kierujemy w stronę Dyrekcji Zespołu Szkól Samochodowych w Legnicy bez której nasza działalność nie mogłaby mieć miejsca.

Na koniec pragniemy jeszcze podziękować wszystkim szkołom, które pozytywnie zareagowały na nasze zaproszenie oraz wszystkim uczniom, którzy pomogli w czasie organizacji imprezy.

Maciej Kiełkowicz, prezes UKS Bilardowa Samochodówka Legnica
FOT. MACIEJ KIEŁKOWICZ
    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Klip seniorzy3

Wirus świrus. Legniccy seniorzy nakręcili teledysk

Read More →