schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Będzie nowa przeprawa przez Odrę w rejonie Ścinawy

Przez   /   18/02/2021  /   No Comments

Władze Dolnego Śląska będą zabiegać o wybudowanie kolejnego mostu przez Odrę w rejonie Ścinawy w ramach rządowego programu “Mosty dla Regionów”.

Zdaniem wicemarszałka Tymoteusza Myrdy, tirów na drogach jest coraz więcej, więc potrzebna będzie kolejna odrzańska przeprawa przystosowana do obsługi transportu o dużym tonażu. Prace nad jej powstaniem już prowadzi Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która lada tydzień powinna rozstrzygnąć przetarg na jej zaprojektowanie. Zgłosiło się aż 17 firm zainteresowanych tym zleceniem. Most ma połączyć drogi wojewódzkie nr 292 i 340.

- Pierwotnie most miał być osadzony na planowanym w Ścinawie stopniu wodnym. Okazało się jednak, że finansowanie z programu „Mosty dla Regionów” pozwoli szybciej zbudować sam most, dlatego w zeszłym roku zapadła decyzja o rozdzieleniu tych projektów. Dolny Śląsk zajmie się budową mostu, a stopień wodny leży w gestii Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – wyjaśnia Tymoteusz Myrda.

Plany przewidują, że do końca lipca 2022 roku DSDiK będzie dysponować już decyzją o uwarunkowaniach środowiskowych a do 30 lipca 2024 r. uzyska pozwolenie na budowę (tzw. ZRiD).
RYC. DSDiK

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Kto będzie wybierał dyrektora Teatru Modrzejewskiej?

Read More →