Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Bardzo Młoda Kultura. Spotkanie “Naprzeciw sztuce”

Przez   /   28/06/2021  /   No Comments

Już dzisiaj o godzinie 18:00 odbędzie się otwarte spotkanie integracyjne dotyczące uczestnictwa w projekcie “Naprzeciw sztuce”, który odbywa się w ramach Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 – Dolny Śląsk. To jedna z dwóch legnickich inicjatyw, która uzyskała wsparcie, a dzięki której spędzimy ciekawe lato pełne kultury.

Spotkanie złoży się z dwóch części, nawiązując tym samym do połączenia dwóch światów, które przenikają się w projekcie. Część pierwsza odbędzie się w Domu Rzemiosła (Rynek 9) w pracowni wokalnej Agnieszki Szumiło, jednej z inicjatorek projektu. Następnie uczestnicy przeniosą się „naprzeciw”, do kwiaciarni artystycznej Flowers Ctrl prowadzonej przez Monikę Kręcisz-Kozłowską i Ievgenię Bivol. Autorki projektu – jego Organizatorki – serdecznie zapraszają do udziału wszystkich legniczan.


Zebranie dedykowane jest przede wszystkim dzieciom, młodzieży i rodzicom – uczestnikom warsztatów wokalnych i florystycznych, będących osią projektu. Zajęcia będą odbywać się w lipcu (poniedziałki i środy o godz. 18:00), w grupach zamkniętych, do których nabór prowadzi pracownia florystyczna. Organizatorki kładą nacisk na integrację i współpracę dzieci polskich i ukraińskich. -Osoby, których dotyczy projekt, potrzebują integracji. Integracji językowej, międzykulturowej, jak również kontaktu ze sztuką i naturą. Przyjazne współistnienie w tych trudnych czasach jest na wagę złota. Kultura to świetne pole na takie manewry – wyjaśnia Monika Kręcisz-Kozłowska.

Podczas spotkania dowiemy się więcej o inicjatywie, warsztatach, porozmawiamy z psychologiem o międzykulturowej integracji, skosztujemy świeżego eko poczęstunku i zrelaksujemy się podczas aromaterapii i wspólnego śpiewu. Nie zabraknie anegdot związanych z kulisami powstania inicjatywy. -Moja kwiaciarnia od niedawna mieści się w legnickim rynku, naprzeciw pewnej szkoły śpiewu… Któregoś dnia odwiedziła mnie jej założycielka, śpiewaczka, wokalistka, kobieta-instytucja Agnieszka Szumiło, która wyszła naprzeciw swojej szkoły, wprost do mojej kwiaciarni – zdradza właścicielka Flowers Ctrl, zapraszając na popołudniowe spotkanie.


Bardzo Młoda Kultura to program, który finansuje działania kulturalne, społeczne i edukacyjne dedykowane młodym. Galeria Sztuki w Legnicy już po raz trzeci została partnerem projektu, realizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, a sponsorowanego przez Narodowe Centrum Kultury. W tegorocznej edycji na Dolnym Śląsku spośród 34 zgłoszeń jury wyłoniło 8 inicjatyw, które otrzymały wsparcie. Po raz pierwszy w Legnicy zostaną zrealizowane aż dwa pomysły, których realizacja potrwa do września.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 90 dni temu dnia 28/06/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 29, 2021 @ 12:21 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Efekty warsztatów

Wyjedź z Galerią Sztuki na niedzielną wycieczkę

Read More →