Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Banknoty 0 euro z Kościołem Pokoju w Jaworze

Przez   /   22/04/2021  /   1 Comment

Z okazji 20-lecia wpisania Kościoła Pokoju na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, gmina Jawor wraz z firmą Banknoty Pamiątkowe przygotowuje wyjątkową niespodziankę. Już 15 maja zaprezentuje unikalny banknot o nominale 0 euro, przedstawiający świątynię wraz z jej kunsztownymi elementami ozdobnymi. Ten niepowtarzalny egzemplarz wzbogaci kolekcje niejednego pasjonata numizmatyki i będzie wspaniałą pamiątką tej ważnej dla wszystkich daty.

Banknoty będą do nabycia stacjonarnie i w specjalnym automacie, ustawionym na jaworskim Rynku oraz online, w cenie 20 zł za sztukę, doliczając koszt ewentualnej wysyłki.
Sprzedaż ruszy już od godziny 10:00. W jaworskiej dystrybucji znajdzie się tylko 2500 tysięcy banknotów w wersji zwykłej oraz 500 szt. w wersji anniversary, dlatego z zakupem nie należy zwlekać zbyt długo.
“Niniejszym banknotem pragniemy podzielić się całym pięknem Kościoła Pokoju, jego interesującą historią oraz przekazać część wyjątkowego klimatu, jaworskiej perły wśród zabytków świata” – zapowiada gmina w komunikacie.
Warto wspomnieć, że autorką projektu banknotu jest wybitna polska artystka Rusłana Nowakowska, która zaprojektowała wiele monet kolekcjonerskich, w tym dla NBP
Awers banknotu to widok Kościoła Pokoju z zewnątrz z elementami, które zdobią ołtarz jaworskiej świątyni. Rewers przedstawia zaś europejskie zabytki UNESCO.
Jest to pierwszy banknot w Polsce, przedstawiający obiekt, który jest wpisany na listę UNESCO.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze

FOT. URZĄD MIASTA W JAWORZE

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 60 dni temu dnia 22/04/2021
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 22, 2021 @ 1:49 pm
 • W dziale: wiadomości

1 komentarz

 1. kolekcjoner pisze:

  Na portalu społecznościowym Facebook znajduje się największa w Polsce grupa kolekcjonerów banknotów 0 EURO. Tutaj możesz kupić, sprzedać i wymienić wszystkie banknoty 0 EURO, a także znaleźć wiele ciekawych informacji o tej tematyce i wszelkich nowościach związanych z kolejnymi emisjami.

  Nazwa grupy na portalu FB: 0 EURO BANKNOTY POLSKA + MEMO EURO + EURO MONETY POLSKA

  Adres grupy na FB:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →