Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Avatar bliższy spełnienia marzeń o własnej scenie

Przez   /   28/02/2019  /   No Comments

Teatr Avatar pozyskał kolejne pieniądze na modernizację swojej siedziby w budynku po byłej szkole medycznej przy ul. św. Piotra 14 w Legnicy. Tym razem to 110 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

- Mając na karku już 15 lat życia niejednokrotnie udowodnili, że drzemie w nich głęboka pasja do tworzenia i rozwoju. Dodatkowe 3 lata istnienia jako Akademia Avatara pokazały, iż potrafią stworzyć przyjazną i bezpieczną przestrzeń dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, która może stanowić wizytówkę miasta – mówi o swoich przyjaciołach z Avatara Olga Pirecka, jedna z osób, które są z nim od początku. Przypomina, że od połowy 2016 roku na remont i wyposażenie budynku oraz przyległego terenu Teatr Avatar pozyskał ze środków zewnętrznych pół miliona złotych.

Celem tych działań jest utworzenie w budynku Akademii Avatara sceny teatralnej wraz z widownią i zapleczem. Jednocześnie obiekt ma zachować funkcję sali gimnastycznej.

- Otrzymane dofinansowanie stanowi kolejny krok przybliżający nas do tego pragnienia, jednak jeszcze nie ostateczny. Niezachwiani w nadziei, planujemy dalsze inwestycje – zapowiada Olga Pirecka.

Avatar to wyjątkowa społeczność.  Olga zwraca na to uwagę:  – Teatr, obcowanie ze sztuką, z fizycznością, ruchem i sceną mają duże znaczenie w procesie akceptowania siebie, oswajają z podejmowaniem wyzwań, uwrażliwiają, kształtują system wartości moralnych. W naszym środowisku gromadzą się osoby z potencjałem, pragnące nie tylko ukazywać swe umiejętności, lecz również czynić świat lepszym i piękniejszym przekazując pozytywne wzorce.

FOT. /RYC. TEATR AVATAR

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →