Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Aptekarze ze Świerzawy sprzedali leki na narkotyki

Przez   /   07/02/2022  /   27 Comments

Sąd Rejonowy w Złotoryi skazał na kary więzienia parę farmaceutów ze Świerzawy. Jak dowiodła złotoryjska prokuratura, Grzegorz C. i Joanna J. zaopatrywali przestępców w leki, zawierające substancję do nielegalnej produkcji narkotyków.   

Ta substancja to pseudoefedryna. Dość powszechnie występuje w składzie leków podawanych przy schorzeniach górnych dróg oddechowych. Jednocześnie jest tzw. prekursorem narkotyku, tzn, że poza legalnym zastosowaniem może zostać użyta do nielegalnej produkcji narkotyków. W okresie od 1 stycznia 2017 roku do 28 lutego 2018 roku apteka w liczącej 2, 2 tys. mieszkańców Świerzawie sprzedała komuś ponad 326 tysięcy opakowań dwóch leków zawierających pseudoefedrynę (tzn. 270.139 opakowań jednego leku oraz 56.284 opakowań drugiego leku). Kierownikiem apteki był wówczas Grzegorz C., z wykształcenia magister farmacji. Joanna J. pracowała z nim jako technik farmacji.

Przepisy Prawa farmaceutcznego ograniczają obrót lekami z pseudoefedryną. Pozwalają sprzedać jedno opakowanie jednemu klientowi. Tymczasem jak wykazało śledztwo Prokuratury Rejonowej w Złotoryi, w świerzawskiej aptece sprzedawano dziennie od kilkuset do ponad 2 tysięcy opakowań wspomnianych leków. Dlaczego śledczym wydało się to podejrzane? Po pierwsze, nie było możliwości obsłużenia jednego dnia tak dużej liczby klientów. Po drugie, zapotrzebowanie na oba leki w niedużej miejscowości nie odpowiadało zachorowalności na leczone nimi choroby.

- Powyższe ustalenia przemawiały za tym, że leki zawierające pseudoefedrynę, sprzedawane w aptece prowadzonej przez oskarżonych, nie były przeznaczone dla pojedynczych pacjentów, w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia skutecznej terapii w dopuszczalnym okresie bezpiecznego leczenia – podsumowuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okregowej w Legnicy. -Leki te były zatem wprowadzane przez oskarżonych do obrotu z naruszeniem ustawowego zakazu dystrybucji leków w innym kierunku niż do pacjenta. Zawartość zaś w tych wprowadzonych do obrotu lekach pseudoefedryny przemawia za tym, że ich sprzedaż przez oskarżonych miała na celu wykorzystanie ich do wytwarzania narkotyków. Zdaniem oskarżyciela publicznego oskarżeni działali w ten sposób w celu osiągniecia korzyści majątkowej.

Sąd Rejonowy w Złotoryi zgodził się z prokuraturą, że leki zostały sprzedane  w celu niedozwolonego wytworzenia środków odurzających, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej. Grzegorz C. i Joanna J. zostali uznani za winnych wprowadzeniu do obrotu prekursora narkotykowego przez sprzedaż produktu leczniczego oraz leku zawierających w składzie pseudoefedrynę. Za to przestępstwo Grzegorzowi C. sąd wymierzył karę bezwzględną 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności, 10 tysięcy złotych grzywny oraz nawiązkę w kwocie 10 tysięcy złotych na rzecz Stowarzyszenia Monar – na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii. Joannie J. sąd wymierzył karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres próby 2 lata. Kobieta trafi na ten czas pod dozór kuratora sądowego. Ponadto ma do zapłacenia grzywnę w wysokości 4,5 tys. zł oraz 5 tys. zł nawiązki na rzecz Stowarzyszenia Monar .

Zarówno wobec oskarżonego Grzegorza C. jak i wobec oskarżonej Joanny J. Sąd orzekł środek karny w postaci zakazu wykonywania zawodu farmaceuty na okres 5 lat.

- Grzegorz C. był już karany za podobne przestępstwo popełnione przy prowadzeniu apteki w Jeleniej Górze – informuje Lidia Tkaczyszyn. – Ze względu na wnioskowanie przez prokuratora o wymierzenie oskarżonym kar i środków karnych w zakresie zbliżonym do orzeczonego przez Sąd I instancji, prokurator uznał wydany w niniejszym procesie wyrok za słuszny.

Wyrok jest nieprawomocny.

FOT. PIOTR KANIKoWSKI

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 659 dni temu dnia 07/02/2022
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Luty 7, 2022 @ 5:47 pm
 • W dziale: wiadomości

27 komentarze

 1. Anonim pisze:

  a to mieciu dziecko jeza i myszy o tobie w punkt.Ci to mieli leb>>>>Asinus ad lyram

 2. Anonim pisze:

  nie nudz juz mieciu dziecko jeza i myszy.

 3. legniczanin pisze:

  Anonim pisze: 07/05/2023 o 17:21
  >>> (…) jak mi mowil moj niemiecki ojciec i rosyjska matka.<<<

  I w końcu anonimow lustratorek przyznał się do knajackiego pochodzenia. Brakuje tylko wspomnień o dziadku z wermahtu, stryju z NKWD i ciotce ze stasi co to gdańskim liberałom gotówę w reklamówkach woziła…!

 4. Anonim pisze:

  a tak mi sie przypomnialo mieciu, woda swiencona tez nie dziala jak mi mowil moj niemiecki ojciec i rosyjska matka.No i teraz zamykam wontek mieciu.

 5. Anonim pisze:

  tA tak na poważnie, to powtórnie przestrzegam przed zakupem jakichkolwiek medykamentów od pokątnych handlarzy. Gostek reklamujący się pod artykułem sięga swymi powiązaniami do Bangkoku …>>.mieciu jestesmy ci bezgranicznie wdzieczni za te informacje. Jak rowniez przed wszelakiej masci uzdrowicielami , egzorcystami i namascicielami.

 6. legniczanin pisze:

  lustratorek uczony w łacinie ..!
  Zapewne lepiej wychodzi mu posługiwanie się niemieckim po babci i ruskim po tatusiu – sowieckim żołdaku, Na takie pochodzenie wskazują jego poglądy tak ekspresyjnie prezentowane na tym portalu….

  A tak na poważnie, to powtórnie przestrzegam przed zakupem jakichkolwiek medykamentów od pokątnych handlarzy. Gostek reklamujący się pod artykułem sięga swymi powiązaniami do Bangkoku …

  Zamykam wątek, bo dłuższe towarzystwo idioty-lustratora napawa obrzydzeniem do tego portalu….

 7. Anonim pisze:

  seneka mlodszy idio..to.

 8. Anonim pisze:

  zabawne jak mieciu musi nauczyc wszystkich tego co wszyscy wiedza.Ba domaga sie zeby wysluchano i zastosowano…No coz pis..uarek…>>Ab alio expectes, alteri quod feceris.

 9. Anonim pisze:

  widac ze mieciu juz nie daje rady rzucajac obelgami a tu uczycs ie czeba mieciu>>>
  Zapalenie tkanki narządów płciowych utrzymuje się tak długo, jak długo w krwiobiegu obecne są dorosłe robaki i uwalniane są nowe jaja. Dlatego zmiany mogą się zagoić tylko wtedy, gdy stan zapalny zostanie złagodzony i przywrócona zostanie normalna odpowiedź immunologiczna

 10. legniczanin pisze:

  lustrator-anonim znów ględzi od rzeczy! Debil jest całkowicie pozbawiony umiejętności czytania ze zrozumieniem….

  Treścią artykułu jest przestępczy proceder prowadzony przez aptekarzy, który nie ma nic wspólnego z problemami zdrowotnymi kobiet tylko handlu medykamentami w celu produkcji środków odurzających!
  Natomiast jeden z komentarzy wskazuje, iż przy okazji artykułu jakiś szemrany dealer oferuje swoje usługi podając do siebie kontakt mailowy….

  I do czego ma się komentarz tego chorego z nienawiści i pełnego urojeń lustratora….?

 11. Anonim pisze:

  mieciu nie pouczaj ale sam sie ucz>>>>Schistosomatoza żeńskich narządów płciowych (FGS) jest częstym objawem zakażenia Schistosoma haematobium lub mansoni. Występuje u kobiet we wszystkich grupach wiekowych, w tym u młodych dziewcząt, i wiąże się z ważną, często wyniszczającą i stygmatyzującą chorobą. Może rozwinąć się w stan zagrażający życiu. FGS jest prawdopodobnie najbardziej zaniedbaną chorobą ginekologiczną w tropikach.

 12. legniczanin pisze:

  Kolejna nielegalna apteka reklamuje się na portalu?
  Może w takich przypadkach odrobiona cenzury?

 13. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Cyprofloksacyna antybiotyk leki sprzedam zapalenie pluc zakazenie zapalenie ukladu moczowego cewki

 14. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Leczenie schistosomatozy żeńskich narządów płciowych prazykwantelem sprzedam leki pasozyty grzybice antybiotyki

  Badanie kliniczne

  Automatyczne tłumaczenie artykułu:

  Schistosomatoza żeńskich narządów płciowych (FGS) jest częstym objawem zakażenia Schistosoma haematobium lub mansoni. FGS jest prawdopodobnie najbardziej zaniedbaną chorobą ginekologiczną w tropikach.

  Zapalenie tkanki narządów płciowych utrzymuje się tak długo, jak długo w krwiobiegu obecne są dorosłe robaki i uwalniane są nowe jaja. Dlatego zmiany mogą się zagoić tylko wtedy, gdy stan zapalny zostanie złagodzony i przywrócona zostanie normalna odpowiedź immunologiczna

  Przeprowadzone zostanie randomizowane badanie kontrolowane w celu porównania skuteczności standardowego leczenia z pięcioma powtarzanymi dawkami prazikwantelu.

  Miarą wyniku jest zniknięcie/regresja patologii klinicznej szyjki macicy, pochwy/sromu.

  SZCZEGÓŁOWY OPIS

  Schistosomatoza żeńskich narządów płciowych (FGS) jest częstym objawem zakażenia Schistosoma haematobium lub mansoni. Występuje u kobiet we wszystkich grupach wiekowych, w tym u młodych dziewcząt, i wiąże się z ważną, często wyniszczającą i stygmatyzującą chorobą. Może rozwinąć się w stan zagrażający życiu. FGS jest prawdopodobnie najbardziej zaniedbaną chorobą ginekologiczną w tropikach.

  W zależności od miejsca uwolnienia komórek jajowych patologia kliniczna rozwija się w sromie i pochwie, szyjce macicy, macicy, jajowodach i jajnikach. Wszystkie narządy płciowe mogą być zaatakowane jednocześnie. Kobiety z FGS zgłaszają samoistne lub po stosunku krwawienia, upławy, ból podczas stosunku płciowego, ból miednicy, nieregularne miesiączki i niepłodność. Choroby przenoszone drogą płciową kobiety przypisują upławy i swędzenie pochwy, ból podczas stosunku płciowego, krwawienia samoistne + po stosunku, a także zaburzenia miesiączkowania. Powoduje to wstyd, napięcie psychiczne i dystres, ostatecznie powoduje stygmatyzację i wykluczenie społeczne prowadzące do obniżenia jakości życia.

  Dowody kliniczne, histopatologiczne, immunologiczne i epidemiologiczne sugerują, że istnieje związek przyczynowo-skutkowy między FGS a zakażeniem wirusem HIV. Istnieją wskazówki dotyczące związku przyczynowo-skutkowego między FGS a HPV. Związek FGS z zakażeniem HIV/HPV podkreśla kluczowe znaczenie skutecznego leczenia FGS.

  Patologia kliniczna jest wynikiem złożonej odpowiedzi zapalnej na antygeny uwalniane przez dorosłe robaki i zdolne do życia jaja. Zapalenie tkanki narządów płciowych utrzymuje się tak długo, jak długo w krwiobiegu obecne są dorosłe robaki, a nowe jaja są uwalniane i zostają uwięzione. Dlatego zmiany mogą się zagoić tylko wtedy, gdy stan zapalny zostanie złagodzony i przywrócona zostanie normalna odpowiedź immunologiczna. Oznacza to, że należy wyeliminować wszystkie robaki i przez pewien czas zapobiegać ponownemu zakażeniu, aby umożliwić całkowite wyleczenie narządów płciowych.

  W oparciu o to uzasadnienie, pięć dawek prazikwantelu zostanie podanych w ciągu 10 tygodni, aby zapewnić wyeliminowanie wszystkich istniejących robaków. Pierwsze trzy dawki mają na celu zabicie wszystkich dorosłych robaków. Czwarta dawka zabije schistosomulę, która dojrzeje w następnych tygodniach. Ostatnia dawka zapobiegnie ponownemu zakażeniu kobiet.

  Przeprowadzone zostanie randomizowane badanie kontrolowane w celu porównania skuteczności standardowego leczenia z powtarzanymi dawkami prazikwantelu. Ponieważ placebo nie jest dostępne, badanie nie będzie zaślepione. Miarą wyniku jest zniknięcie/regresja patologii klinicznej szyjki macicy, pochwy/sromu.

  Wynik tego badania ma ważne implikacje dla zdrowia seksualnego milionów kobiet w Afryce Subsaharyjskiej.

  Celem pracy jest porównanie standardowego leczenia schistosomatozy, zalecanego przez WHO (pojedyncza dawka prazikwantelu 40 mg/kg) – z leczeniem opartym na nowej przesłance: pięć dawek prazikwantelu 40 mg/kg

  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

 15. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Leczenie raka protokół leczenia wspomagającego metformina statyny mebendazol doksycyklina Terapia antymetaboliczna

  Automatyczne tłumaczenie artukułu ze strony Care Oncology Clinic z Londynu, o protokole leczenia stosowanego na wszystkie rodzaje raka i na każdym stopniu ich rozwoju, włączając wczesne stadium.  

  Również można stosować w leczeniu podtrzymującym po zakończeniu standardowego leczenia lub w przerwach standardowego leczenia oraz jako część długoterminowej strategii łagodzenia ryzyko nawrotu lub przerzutów.
   
  Co to jest protokół COC?

  Protokół COC to schemat leczenia skojarzonego składający się z licencjonowanych leków, specjalnie zaprojektowanych przez Care Oncology do stosowania wspomagającego wraz ze zwykłymi terapiami pacjenta (tj. standardową opieką).

  Cztery leki zawarte w schemacie COC Protocol to: metformina, bardzo popularny lek przeciwcukrzycowy; atorwastatyna, rodzaj statyny stosowanej w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych; doksycyklina, rodzaj antybiotyku często stosowany w leczeniu przewlekłych infekcji, takich jak trądzik; oraz mebendazol, lek powszechnie stosowany w leczeniu zakażeń pasożytniczych u dzieci i dorosłych.

  Wybraliśmy te cztery leki spośród tysięcy potencjalnych kandydatów, ponieważ pasują do naszych z góry określonych kryteriów wyboru. Kryteria te obejmują solidne dowody skuteczności przeciwnowotworowej, spójny mechanizm działania i, co ważne, dobry profil bezpieczeństwa. Te trzy główne założenia kształtowały nasze podejście od samego początku.

  Bezpieczeństwo jest najważniejsze

  Rak jest złożoną chorobą wymagającą złożonego leczenia i uważamy, że dodanie dalszych terapii do standardowego leczenia powinno być bardzo dokładnie ocenione. Nie tylko z punktu widzenia skuteczności, ale także, co ważne, bezpieczeństwa. Dlatego całe nasze podejście opiera się na dowodach – głównie opublikowanych badaniach naukowych, a także, w coraz większym stopniu, na naszych własnych danych.

  Wiele różnych leków dostępnych na rynku ma co najmniej kilka opublikowanych dowodów potwierdzających ich stosunkowo skuteczne stosowanie w leczeniu raka, ale niewiele z tych leków ma poziom dowodów zarówno bezpieczeństwa, jak i skuteczności, których wymagamy w Protokole COC. Istnieją już duże ilości szczegółowych danych dotyczących każdego z leków objętych protokołem, zebranych na podstawie wieloletniego stosowania w populacji ogólnej – co pomogło nam uzyskać kluczową przewagę podczas opracowywania.

  Skrupulatnie przeszukaliśmy dekady opublikowanych danych na temat każdego leku objętego Protokołem COC, badając, jak działają one w różnych populacjach pacjentów (w tym u pacjentów z rakiem) oraz na modelach komórkowych i zwierzęcych w laboratorium. Dane te, w połączeniu z naszym własnym doświadczeniem klinicznym, pomagają nam dobrze zrozumieć, jak te leki będą zachowywać się u pacjentów z różnymi stadiami i typami raka, zarówno w połączeniu ze sobą, jak i w połączeniu z wieloma innymi terapiami przeciwnowotworowymi. Ta wiedza jest najważniejsza, a z naszych badań wynika, że tego rodzaju dowodów po prostu nie ma jeszcze w przypadku wielu innych kandydatów na leki przeciwnowotworowe poza wskazaniami rejestracyjnymi – zwłaszcza w przypadku podawania ich w skojarzeniu.

  Terapia antymetaboliczna, która może potencjalnie celować w każdy nowotwór

  Protokół COC ma działać poprzez ograniczenie ogólnej zdolności komórek nowotworowych do pobierania i wykorzystywania (tj. „metabolizowania”) energii.

  Komórki rakowe potrzebują ogromnych ilości energii, aby przeżyć, a zdecydowana większość nowotworów wykorzystuje proces adaptacyjny zwany tlenową glikolizą, aby wytworzyć nadmiar energii, której potrzebują (Kroemer i Pouyssegur, 2008). Każdy z leków w protokole może być ukierunkowany na różne molekularne procesy metaboliczne zaangażowane w tlenową glikolizę i ją otaczającą, a to może pomóc obniżyć ogólne tempo metabolizmu komórki nowotworowej (Jang i in., 2013).

  Uważamy, że leki z protokołu COC mogą działać w połączeniu, aby konsekwentnie ograniczać podaż i zużycie energii, jednocześnie zapobiegając adaptacji komórek nowotworowych i wykorzystywaniu innych szlaków do pobierania energii (Jagust i in., 2019). W rezultacie komórki nowotworowe stają się coraz słabsze i mniej zdolne do pobierania i wykorzystywania składników odżywczych (np. 2016). To ogólnie utrudnia komórkom nowotworowym przeżycie, wzrost i rozprzestrzenianie się w organizmie. Stopniowo osłabione komórki (w tym komórki bardziej odporne i wcześniej oporne na leczenie) stają się bardziej podatne na ataki innych terapii przeciwnowotworowych zabijających komórki, takich jak radioterapia, chemioterapia, terapia hormonalna i terapie celowane (Bradford i Khan, 2013; Chen i in. 2012; Lacerda i in., 2014; Lamb i in., 2015a; Pantziarka i in., 2014).

  Wierzymy, że poprzez skupienie się na dostosowanych mechanizmach metabolicznych, które są wspólne dla większości nowotworów (ale zwykle nie dla zdrowych komórek), protokół COC może być skuteczny i selektywny w przypadku praktycznie każdego nowotworu, niezależnie od konkretnego typu, stadium lub lokalizacji nowotworu. Publikowane badania epidemiologiczne i laboratoryjne w coraz większym stopniu potwierdzają potencjalnie szeroki zakres tej terapii (Chae i in., 2015, 2016; Iliopoulos i in., 2011; Lamb i in., 2015b; Pantziarka i in., 2014).

  Mechanistyczna spójność w działaniu – siła kombinacji

  Prawdziwa moc Protokołu COC tkwi w specyficznej kombinacji leków, których używamy. Opracowaliśmy protokół nie tylko jako schemat czterech indywidualnych terapii, z których każda ma działanie przeciwnowotworowe, ale także jako pojedynczą terapię skojarzoną – z potencjałem do wytworzenia potężnych efektów synergistycznych (Mokhtari i in., 2017). Każdy lek z protokołu został wybrany, ponieważ dowody sugerują, że razem będą miały „mechanistyczną spójność” w sposobie, w jaki mogą celować w raka. Mówiąc prościej, oznacza to, że każdy z leków COC Protocol może celować w komórki nowotworowe z różnych, uzupełniających się punktów widzenia. A to wielokierunkowe podejście znacznie utrudnia komórkom nowotworowym przystosowanie się i przeżycie.

  Na przykład wszystkie cztery leki mogą atakować rakowe komórki macierzyste, ale każdy z nich blokuje inną, podstawową ścieżkę wykorzystywaną przez komórkę. Metformina bardzo utrudnia „bateriom” komórki (zwanym mitochondriami) prowadzenie reakcji molekularnych potrzebnych do wytworzenia energii, podczas gdy doksycyklina blokuje maszynerię komórkowego DNA, której mitochondria potrzebują do replikacji i naprawy (Skoda i in., 2019). Statyny mogą następnie zmieniać ekspresję genów komórek macierzystych raka, czyniąc komórki bardziej wrażliwymi na inne terapie przeciwnowotworowe (Kodach i in., 2011), a mebendazol może zakłócać wiele innych procesów molekularnych zaangażowanych w podział komórek, aby pomóc w blokowaniu wzrostu komórek rakowych (Hothi i in. ., 2012; Hou i in., 2015). Łącząc razem wszystkie cztery czynniki, protokół COC może uderzyć w te szczególnie trudne do leczenia komórki w wielu „słabych punktach”. Podobnie jak uderzenie jeden-dwa, pozostawia to komórki mniej zdolne do unikania i regeneracji lub rozwijania odporności.

  Badania laboratoryjne zaczynają podkreślać skuteczność tego podejścia przy użyciu kombinacji leków protokołu COC. W jednym badaniu mechanistycznym połączenie statyny i metforminy znacznie zmniejszyło wzrost komórek raka prostaty bardziej niż każdy z tych czynników osobno (Wang i in., 2017). Badania obserwacyjne wykazały również potencjalnie „synergistyczne” działanie tych leków na różne nowotwory (Babcook i in., 2014; Danzig i in., 2015; Lehman i in., 2012; Nimako i in., 2017). Obecnie trwa badanie kliniczne metforminy i doksycykliny w leczeniu raka piersi (NCT02874430), a także utworzono nasz własny program badawczy METRICS, aby przyspieszyć badania nad kombinatorycznym zastosowaniem tych środków w leczeniu raka.

  Długotrwała terapia wspomagająca

  Protokół COC został zaprojektowany przede wszystkim jako długoterminowa terapia „wspomagająca”, aby pomóc zoptymalizować standardowe leczenie. Ponieważ jednak leczenie metaboliczne zgodnie z protokołem COC ma być długotrwałe, pacjenci mogą również stosować ten protokół jako schemat leczenia podtrzymującego po zakończeniu standardowego leczenia lub w przerwach od standardowego leczenia oraz jako część długoterminowej strategii łagodzenia ryzyko nawrotu lub przerzutów. Z tego powodu warto również zauważyć, że każdy z leków z Protokołu COC ma również opisane korzystne mechanizmy działania w chorobie nowotworowej, które nie są uzależnione od jednoczesnego podawania standardowych terapii, a które mogą niezależnie przyczynić się do zmniejszenia ryzyka nawrotu i rozprzestrzenianie się przerzutów.

  Model opieki onkologicznej
  Aktywny nadzór medyczny nad każdym pacjentem

  Chociaż leki Protokołu COC są bezpiecznie stosowane w populacji ogólnej od wielu lat, nie są one pozbawione skutków ubocznych. Ponadto sytuacja każdego pacjenta jest zarówno złożona, jak i wyjątkowa – wymaga starannej, spersonalizowanej oceny. Dlatego każdy pacjent, który trafia do Poradni Opieki Onkologicznej znajduje się pod bezpośrednią opieką klinicystów posiadających specjalistyczną wiedzę w zakresie przepisywania leków z Protokołu COC w kontekście chorób nowotworowych. Nasi klinicyści indywidualnie oceniają potencjalne korzyści i ryzyko związane z przyjęciem protokołu COC u każdego pacjenta. Będą zalecać protokół COC pacjentom tylko wtedy, gdy uznają, że będzie to bezpieczne i korzystne. Każda recepta na protokół COC jest dostosowana do potrzeb pacjenta, a dawki i schematy leczenia są dokładnie sprawdzane i dostosowywane w zależności od postępów pacjenta.

  Dlatego ważne jest, aby pacjenci byli dokładnie monitorowani w naszej klinice przez cały okres leczenia.
   
  Ważna uwaga. Cel tego artykułu

  Ten artykuł stanowi przegląd niektórych opublikowanej literatury naukowej i medycznej dotyczącej leków, które składają się na opatentowany protokół Care Oncology. Dołożono starań, aby wybrać odpowiednie artykuły wspierające stosowanie tych leków poza wskazaniami rejestracyjnymi w warunkach klinicznych w leczeniu wspomagającym raka. Ten artykuł nie stanowi wyczerpującego przeglądu wszystkich dowodów ani nie obejmuje wszystkich potencjalnych skutków ubocznych takiego leczenia.

  Ten artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i NIE stanowi porady medycznej. Leki omówione w niniejszym dokumencie są dostępne wyłącznie na receptę i nie należy ich przyjmować bez konsultacji z lekarzem lub innym profesjonalnym pracownikiem służby zdrowia. Lekarze Care Oncology omówią z Państwem przydatność tych leków i będą współpracować z Państwa lekarzem lub onkologiem w celu omówienia ich przydatności dla Państwa.

  NIE wolno polegać na informacjach zawartych w tym artykule jako alternatywie dla porady lekarza lub innego profesjonalnego pracownika służby zdrowia. Jeśli masz jakieś szczegółowe pytania dotyczące jakichkolwiek leków W tej sprawie należy skonsultować się z lekarzem lub innym profesjonalnym pracownikiem służby zdrowia. Jeśli uważasz, że możesz cierpieć na jakąkolwiek chorobę, powinieneś natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską. Nigdy nie należy zwlekać z zasięgnięciem porady lekarskiej, lekceważyć porady lekarskiej ani przerywać leczenia z powodu informacji zawartych w tym artykule.

  Posiadam te leki w Polsce, mogę też je wysłać taniej bezpośrednio z Tajlandii.

  Jan Krongboon
  massagelondon gmail com
  0066994403698 whatsap telegram

 16. Anonim pisze:

  Flukonazol sprzedam leki antygrzybiczny grzybica łupież kandydoza sepsa sprzedam

  Fluconazole 200mg po 5 zł, ważny 09.2024. Listki po 10.
  Producent T.O. Chemicals, Bangkok.

  Poczta 10 zł i przelew.

  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

  Wskazania
  kandydozy błon śluzowych, skóry
  grzybica skóry gładkiej
  łupież pstry
  kandydozy układowe i sepsa drożdżakowa
  kryptokokoza
  profilaktyka zakażeń grzybiczych w tym u osób z nowotworami i AIDS

  Oferuję równiez leki przeciwpasożytnicze i przeciwwirusowe.

 17. lustrator pisze:

  a ja mam lek na wszystko ale nazwe ma tak dlugom ze sie nie zmiesci.Przesle nazwe po wplacie na konto PKO.Dwa zlote za jedna litere.

 18. lustrator pisze:

  a nie moze ten idiota wyleczyc sie sam tymi swoimi cudami medycznymi dla idiotow?

 19. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Metformina cukrzyca leki sprzedam covid sars nowotwor rak cytostatyk onkologia

  Oferuję metforminę 850mg pod nazwą metfor-850, ważna 05.2025.
  Producent Milimed, Tajlandia.
  Listki po 10 tabletek.
  Sprzedaję po 1zl tabletka, poczta 10zl.
  Mogę wysłać bezpośrednio z Tajlandii opakowanie 500 tabletek za 350zł, włącza koszt lotniczej poczty rejestrowanej (idzie 2-3 tygodnie).
  Według licznych badań metformina działa na covid, u pacjentów biorących ją stale zmniejszyła zgony w 70%, hospitalizację w 50-60%.
  Działa również przeciwrakowo, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo.

  Sugerowane dawkowanie 2-3 tabletki dziennie.
  Nie powinno się przekraczać 3g dziennie.

  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

 20. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Alfadiol alfakalcydol sprzedam leki trudno dostępne deficytowe braki Vit D osteoporoza

  Oferuję alfadiol czyli alfakalcydol (angielski alfacalcidol) w dawkach 0.5 mcg po 4zl kapsułka.

  Listki po 10 kapsułek miękkich.

  Nazwa handlowa Medi-Alfa 0.5mcg.

  Opakowanie składa się z 3 listków, w pudełku z broszurą informacyjną po angielsku.

  Producent Mega Pharmaceuticals, Tajlandia.

  Im wyższe stężenie leku, tym taniej wychodzi za mcg, a kapsułkę można podzielić na części, rozpuścić w wodzie czy tez brać rzadziej.

  Poczta 10zl i przelew na PKO.

  Jan Krongboon

  massagelondon gmail com

  0066994493698 (whatsapp)

 21. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Lek przeciwgrzybiczy w leczeniu raka prostaty itrakonazol orungal sprzedam leki

  “Jak wskazują najnowsze wyniki badań, itrakonazol – doustny lek przeciwgrzybiczy, stosowany głównie w leczeniu grzybicy paznokci, hamuje rozwój raka prostaty i odwleka konieczność chemioterapii u pacjentów z zaawansowanym nowotworem.

  Lek przeciwgrzybiczy wydaje się hamować wzrost naczyń krwionośnych raka. Ponadto zaburza on kluczowy w inicjowaniu tworzenia nowotworu szlak biologiczny. Badania laboratoryjne wskazują, iż ludzkie nowotwory prostaty wszczepione myszom kurczyły się po podaniu itrakonazolu.”

  Dziękuję
  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

 22. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Ospen penicylina V leki sprzedam antybiotyk angina zakazenie zapalenie

  Tabletki pod nazwa Pen V-Oral Four po 50 gr tabletka.
  Zawierają 250 000 jednostek fenoksymetylopenicyliny.
  Ważny 10.2025.
  Producent Utopian Ltd, Tajlandia.
  Poczta 10zł i przelew PKO.
  Są to tabletki odliczane z opakowania szpitalnego 1000 tabletek do torebek strunowych.
  Zapieczętowane opakowanie 400zł.
  Mogę też wysłac takie opakowanie bezpośrednio z Tajlandii za 350zł, włącza koszt poczty rejestrowanej.

  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

 23. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Ketokonazol leki sprzedam rak prostaty watroby nowotwor onkologiczny cytostatyk lek przeciwrakowy przeciwnowotworowy terapia raka

  Rak prostaty
  The role of ketoconazole in current prostate cancer care

  Wątroby
  Ketoconazole suppresses the growth of hepatocellular carcinoma

  Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.

  Dziękuję
  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

 24. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Cymetydyna leczenie raka sprzedam lek nowotwor cymedytyna cimetidine
  Proszę przekaż znajomym, którzy mogą być zainteresowani tą informacją i moimi lekami.

  Cymetydyna 400mg 2zl, listki po 10 tabletek. Lek pod nazwa Ulcemet 400, producent Burapha Dispensary Co, Ltd, Nonthaburi, Tajlandia. Ważny 01.2025.
  Rćwnież pod nazwą Ulcemet, producent TO Chemicals Group, Bangkok, Tajlandia. Opakowanie 500 tabletek 500zl.

  Ten lek został wycofany w Polsce w 2010 r. Był znany pod nazwami Altramet, Apo-Cimetidine, Belomet, Cimegast, Cimetidinum, Cinamet, Histodil, Tagamet.

  Dziękuję
  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

 25. Ania pisze:

  no to jest gosc ale grype leczy aspiryna.Jak ja lubiem takich dobrodziejow.Lekarze… wysiadka.

 26. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Leki przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze, antybiotyki terapie antynowotworowe w leczeniu raka alternatywne eksperymentalne leki rak nowotwór tarczycy, prostaty, wątroby, skóry, płuc, jelita grubego, piersi, jajnika, kości, mózgu, odbytu, wątrobowokomórkowy, kory nadnercza, ostra białaczka szpikowa, głowy i szyi, podstawnokomórkowy skóry, trzustki, szpiczak mnogi, kostniakomięsak, mięsak, rdzeniak, glejak wielopostaciowy, kolczystokomórkowy skóry głowy i szyi, płaskonabłonkowy przełyku, przewlekła białaczka szpikowa, raki systemu trawiennego, moczowego, krwi, reprodukcyjnego, glejak mózgu, czerniak

  Jan Krongboon
  massagewarsaw gmail com
  0066994403698

 27. prazykwantel sprzedam iwermektyna zentel yomesan pisze:

  Sprzedam leki pasozyty prazykwantel iwermektyna zentel vermox yomesan metronidazol tinidazol

  Oferuje leki przeciw pasozytom:
  Jan Krongboon
  massagelondon gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

255891716_3153085414969269_7953634730008538561_n-1024x768

Akt oskarżenia w sprawie wybuchu gazu w Ścinawie

Read More →