wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Akcja “Znicz” i zmiany na ulicach wokół cmentarza

Przez   /   26/10/2016  /   No Comments

Legniccy policjanci zadbają o nasze bezpieczeństwo podczas obchodów dnia Wszystkich Świętych. Rusza coroczna akcja “ZNICZ”.

W listopadzie, zwłaszcza w okresie uroczystości „Wszystkich Świętych” oraz „Zaduszek”znacząco nasila się ruch przy cmentarzach i w okolicach kościołów, a także na drogach dojazdowych do większych miast. Od 28 października do 2 listopada rusza akcja “ZNICZ” gdzie o bezpieczeństwo w naszym mieście zadbają legniccy policjanci.
W związku ze zbliżającymi się obchodami dni, w których wspominamy zmarłych znacznie więcej policjantów, niż na co dzień będzie czuwać nad bezpieczeństwem osób poruszjących się po legnickich drogach oraz odwiedzających miejsca spoczynku najbliższych. Należy spodziewać się dużego natężenia ruchu drogowego, zwłaszcza na drogach krajowych nr 3 i 94, autostradzie A-4 oraz na trasach wylotowych z Legnicy.
W tym szczególnym okresie we wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa zaangażowani będą również policjanci z pionów prewencji i kryminalnego.
Funkcjonariusze patrolować będą okolice cmentarzy i terenów przykościelnych. Zwiększonym nadzorem policjanci obejmą także dworce kolejowe i autobusowe, oraz komunikację zbiorową. Obchody Dnia Wszystkich Świętych to także czas, w którym musimy zdać sobie sprawę z
własnego wpływu na nasze bezpieczeństwo.
Pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą więcej pieniędzy, niż potrzebujemy. Nie nośmy dokumentów, pieniędzy, kluczy czy przedmiotów wartościowych, w reklamówkach, otwartych dużych kieszeniach odzieży. Portmonetki, portfele, telefony i karty bankomatowe, a także klucze – należy schować w zamykanej wewnętrznej kieszeni ubrania. Korzystając ze środków komunikacji miejskiej torebkę lub plecak miejmy zawsze
przed sobą i trzymajmy je w dłoni. Nie pozostawiajmy przy nagrobkach swojego mienia bez należytego nadzoru. Czasem wystarczy chwila naszej nieuwagi np. oddalenie się od miejsca pochówku po wodę do kwiatów lub odejście ze śmieciami do kosza, aby stać się ewentualną ofiarą kradzieży.

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO

Na terenie miasta Legnicy, Cmentarze Komunalne zlokalizowane są:
• na ul. Wrocławskiej wzdłuż drogi krajowej nr 94;
• w miejscowości Jaszków, dojazd drogą krajową nr 94 przez miejscowość Lipce;

W związku z prowadzonymi działaniami, w uzgodnieniu z Wydziałem Zarządzania Ruchem Urzędu Miasta i Zarządem Dróg Miejskich w Legnicy w dniu 31 października 2016r., w godz. 10.00-18.00 (w zależności od potrzeb) oraz w dniu 01 listopada 2016r., w godz. 08.00-20.00, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu na ulicach przyległych do Cmentarza Komunalnego w Legnicy.

Ruch zostanie ograniczony na następujących ulicach:
1. Ulica Wrocławska – na odcinku od ulicy Gwiezdnej do ulicy Neptuna z wyłączeniem
wyjazdu z obiektu Intermache, gdzie będzie możliwość wyjazdu w kierunku
skrzyżowania z ul. Neptuna.
2. Ulica Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA – na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul.
Kazimierza Wielkiego;
3. Ulica Kwiatowa – na odcinku od ulicy Cmentarnej do ulicy Pątnowskiej;

Na w/w odcinkach będą mogły poruszać się wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej (MPK, TAXI, busy) oraz pojazdy z dostawą kwiatów i zniczy jak również samochody odpowiednio oznakowane, którymi poruszają się osoby niepełnosprawne, dla których parking przewidziany jest za stacją paliw BP.
Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na następujących ulicach:


1. ulica Cmentarna w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego;
2. ulica Kazimierza Wielkiego w kierunku ulicy Romana Dmowskiego;
3. ulica Kwiatowa w kierunku ulicy Cmentarnej;
4. ulica Bracka w kierunku Kazimierza Wielkiego;
Na ulicy Wrocławskiej między pierwszą a drugą bramą cmentarną wyznaczono postój Taxi.
Wprowadzono miejsca parkingowe na ul. Wrocławskiej na chodnikach po obu stronach jezdni na odcinku od ul. W. Niedźwiedzicy do ul. Neptuna na ul. Kwiatowej, Lidl, Netto,
plac za stacją BP, parkingi przy ul. Neptuna, Kosmiczna Plutona, Marsa, W. Niedźwiedzicy.

Nowy Cmentarz Komunalny dla miasta Legnicy w Jaszkowie, a w szczególności droga dojazdowa stanowiąca włączenie do DK-94 w miejscowości Lipce zostanie objęta nadzorem patroli WRD KMP Legnica.

Źródło: POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1356 dni temu dnia 26/10/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 26, 2016 @ 4:01 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →