Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Adam Lipiński szykuje karę dla radnego Olszanickiego

Przez   /   09/01/2020  /   6 Comments

Radny powiatu złotoryjskiego Lech Olszanicki bagatelizował nieprawidłowości w swoim oświadczeniu majątkowym i kpił z “zasztyletowanego samorządowca, bodajże z Gdańska”. Chyba dziś przestało mu być do śmiechu, bo w reakcji na artykuły prasowe Adam Lipiński -  wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, szef legnickich struktur partii -  złożył wniosek o zawieszenie Olszanickiego w prawach członka PiS.  

Lech Olszanicki nie wpisał do oświadczenia majątkowego dochodów uzyskanych z zasiadania w radzie powiatu: 1657,18 zł. Gdy to ujawniliśmy, przesłał do przewodniczącego rady Łukasza Horodyskiego “wyjaśnienie przydatne do analizy oświadczeń majątkowych”. Niczego w swym oświadczeniu nie prostując, informował Horodyskiego: “Jak widać daleko mi do zasztyletowanego samorządowca, bodajże z Gdańska, który nie wykazał 37 kont bankowych i kilkanaście nieruchomości gruntowych i niezabudowanych. Nie potrafił wykazać źródeł takiej fortuny. Obecnie jest czczony na sesji Rady Powiatu i przez totalną opozycję. Wyborcom zasztyletowanego podczas imprezy WOŚP prezydenta nie przeszkadza też majątek żony, która została nagrodzona dietą w Parlamencie Europejskim”.

Sprawa przebiła się do mediów ogólnopolskich. Po nas o Olszanickim napisały w swoich internetowych serwisach m.in. Gazeta Wyborcza, Wpost, Interia, Wirtualna Polska. Słowa złotoryjskiego radnego o “zasztyletowanym samorządowcu”, tragicznie zmarłym rok temu prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu, od dwóch dni wywołują poruszenie w całej Polsce. Na radnego oburzają się też politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wirtualna Polska cytuje wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, który odpowiada za struktury w regionie legnickim: “Przed chwilą podpisałem i złożyłem wniosek o zawieszenie radnego (…) W takich sytuacjach działam szybko”.

Lech Olsznicki jest radnym powiatowym od 2018 roku. To jego pierwsza kadencja w samorządzie. Pełni funkcję przewodniczącego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu. Podczas ubiegłorocznego strajku przeciwko deformie oświaty pisał o nauczycielach: “szantażyści”, “buraki”, “ćwierćinteligenci”, “lewactwo”. Władze partii nie reagowały.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 259 dni temu dnia 09/01/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 9, 2020 @ 9:19 pm
 • W dziale: wiadomości

6 komentarze

 1. hege pisze:

  bo zamiast się z nimi pieprzyć i głaskać po główkach (…)/dalsza część komentarza usunięta ze względu na nawoływanie do przemocy – redakcja/

 2. Lustrator pisze:

  alez dlaczego oni maja byc inni od niego.Suweren to suweren

 3. olka pisze:

  Lokalni liderzy Anna Melska i Jacek Karwan wystąp!!! Milczeliście Państwo podczas strajku nauczycieli gdy Olszanicki rzucał obelgi i inwektywy na nauczycieli, bo było Wam wygodnie, bo było to “na fali”? Jeśli milczycie i się od niego nie odcinacie, znaczy, że przyklaskujecie. Ohyda…

 4. QWERTY pisze:

  Ciekawe czy w tubie TVP Info coś było na ten temat ?

 5. Lustrator pisze:

  swoja droga jasiu bedzie mial zal ze inni moga a jego spotkala taka niesprawiedliwosc ze strony partii matki.Nie boj jas.Ta szykana to tylko dla motlochu dla innych jasi..Partia rozumie i uszanuje w najblizszych wyborach.

 6. Lustrator pisze:

  jasiu po prostu ogladajac mistrzow wpadl na pomysl ze bedzie JESZCZE lepszy.A tu bec……..Nie kazdy moze.I umie.Jak to jasiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

phpThumb_generated_thumbnail

Zaginął człowiek. Legnicka policja prosi o pomoc

Read More →