Kraina

Legnicki szachista zagra w Pucharze Świata!

Przez   /   20/03/2023  /   No Comments

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy w Szachach Grzegorz Nasuta, zawodnik Klubu Szachowego Miedź Legnica, awansował do Pucharu Świata. Uplasował się na wysokim 20 miejscu spośród 484 startujących.

W zawodach rozegranych w Vrnjackiej Banji w Serbii wystartowała rekordowa ilość 484 zawodników, którzy zmagali się podczas 11 rund. Wśród 18 polskich reprezentantów znalazł się arcymistrz Grzegorz Nasuta, zawodnik Klubu Szachowego Miedź Legnica. Pomimo że był rozstawiony z 89 numerem startowym, uplasował się na wysokim 20 miejscu. Grzegorz zdobył 7,5 pkt ponosząc w zawodach zaledwie jedną porażkę. Ten świetny wynik dał zawodnikowi Miedzi awans do Pucharu Świata, gdzie wystartują najlepsi zawodnicy na świecie.

Źródło: K.Sz. Miedź Legnica

• Publikowany: 484 dni temu dnia 20/03/2023
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 20, 2023 @ 10:22 am