“Koma” – taki tytuł nosi powieść Aleksandra Sowy zainspirowana historią chojnowianina Krystiana Bali. Książka jest już dostępna w sieci, a jesienią pojawi się w tradycyjnych polskich księgarniach. Bala został skazany w poszlakowym procesie za wyjątkowo okrutne zabójstwo domniemanego kochanka byłej żony. Na swój trop naprowadził policjantów sam, pisząc powieść, w której symbolicznie opisał tę zbrodnię.
Powieść, która ostatecznie zaprowadziła Balę do więzienia nosiła tytuł “Amok”. Aleksander Sowa swoją nazwał “Koma” . To tak zwany ananim – gdy przeczytać ów wyraz od końca, “Koma” zamieni się w “Amok”. Powieść Sowy można czytać właśnie tak, doszukując się aluzji do prawdziwych zdarzeń i tamtej, bliźniaczej w pewnym sensie, powieści.
“Koma” jest już dostępna w sklepie internetowym Amazon (Kindle Store) w formie elektronicznej oraz w sieci CreateSpace w formie książkowej. Powieść została włączona do programu Amazon Prime (co oznacza m.in.. wyłączność wydania przez 3 miesiące). Jak poinformował nas wydawca, w październiku będzie dostępna również w pozostałych polskich księgarniach.
Historią Krystiana Bali interesuje się Hollywood. Właśnie kompletowana jest obsada do filmu “True Crime” na podstawie scenariusza autorstwa Jeremy`ego Brocka. Główną rolę ma w nim zagrać Christoph Waltz, a reżyserem będzie najprawdopodobniej sam Roman Polański. Więcej na ten temat TUTAJ
Pobrałam tę książkę na Kindle. “Koma” to świetny kryminał. Tylko koniec mógłby być trochę inny.
Dziękuję za informację, pozdrawiam
Witam, Panie Andrzeju. Na końcu artykułu podałem link do wcześniejszego tekstu, poświęconego w całości temu, co się dzieje w Hollywood w związku z historią Bali. Ale rzeczywiście, ma Pan racje, Czytelnik nie ma obowiązku znać tego wcześniejszego tekstu i powinienem choć jednym zdaniem wspomnieć o zainteresowaniu Amerykanów tamtym morderstwem. Naprawię dzisiaj ten błąd, proszę tylko mi dać odrobinę czasu. Pozdrawiam serdecznie.
Panie Piotrze, cenię Pański warsztat dziennikarski za poprawność języka, dobry styl, wysoki poziom etc. Ten tekst jest dla mnie jednak zagadką. Skoro zatytułował go Pan “Polański kręci film o Bali. Powieść już jest na Amazonie”, to proszę wskazać, w którym miejscu artykułu pisze Pan o filmie kręconym przez Polańskiego?