PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Dzieci bawią się podczas ferii w legnickiej palmiarni

Przez   /   06/02/2019  /   No Comments

Legnicka palmiarnia co rusz przygotowuje dla najmłodszych ciekawe warsztaty i zajęcia. W środę(6 lutego) ten uroczy zakątek odwiedziły dzieci spędzające ferie w Ekobibliotece.

- Nasi goście poznali palmiarnię i jej mieszkańców. A potem razem przygotowaliśmy dla nich posiłki. Dzieci dowiedziały się, co jedzą nasze zwierzęta. A przygotowane przez nie jedzenie smakowało nie tylko zwierzakom. Zapraszamy do palmiarni, zwłaszcza zimą, bo tutaj jest właśnie jak w tropikach – zachęca Henryka Zdziech, ogrodnik miejski.

Legnicka palmiarnia od 120 lat jest dla mieszkańców miasta bramą do egzotycznego ogrodu marzeń. Bawi, uczy, zaprasza w podróż do magicznego świata tropikalnych roślin. Spacer po palmiarni jest niczym podróż dookoła świata. Spotkamy tu rośliny z Azji, Australii i Afryki, kaktusy i agawy z Ameryki Środkowej, rośliny cytrusowe z basenu Morza Śródziemnego.

Ponad 10 lat temu w palmiarni zamieszkali również skrzydlaci mieszkańcy: indyjskie turkuśniki, bliskie krewniaki kanarka – kulczyki szare i mozambijskie, zamieszkujące środkową Amerykę Południową – amazonki. W gronie mieszkańców są także nimfy, kakadu mała, rozella białolica, lorysa tęczowa, pionik czarnogłowy, amadyna wspaniała. Niedawno zamieszkały tutaj małpki marmozety, kraby, żółwie oraz jaszczurki agamy.

Palmiarnia w okresie zimowym czynna jest od wtorku do piątku w godz. 10.00-14.00, w weekendy od 12.00 do 18.00. Mini-zoo również można zwiedzać przez cały rok. Więcej na stronie www.palmiarnia.legnica.eu.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Spacer - Śladami znanych legniczan - plakat

Muzeum zaprasza do spaceru tropami sławnych ludzi

Read More →