Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

86 milionów na lokalne drogi – m.in. dla Legnicy i Jawora

Przez   /   29/11/2016  /   No Comments

Zarząd województwa dolnośląskiego przeznaczył dziś ponad 86 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego na drogi lokalne na Dolnym Śląsku. Pieniądze trafią do powiatów: kłodzkiego, bolesławieckiego, jaworskiego i wrocławskiego oraz gmin: Jawor i Legnica.

 

Wnioski o dofinansowanie można było składać do 13 czerwca 2016. Wpłynęło 14 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 150mln złotych, czyli prawie 175% alokacji dostępnej na konkurs. Do oceny merytorycznej, po weryfikacji technicznej i ocenie formalnej, skierowano 12 projektów, ostatecznie zarząd województwa rekomendował do dofinansowania 6 projektów na łączną kwotę 86 mln zł.

 

- Po rozstrzygnięciach dotyczących dróg wojewódzkich i obwodnic to kolejna pula środków na rozwój sieci drogowej na Dolnym Śląsku. Tym razem wspieramy drogi lokalne, które mają szczególne znaczenie z punktu widzenia włączania poszczególnych obszarów regionu w międzynarodową sieć komunikacyjną TEN-T oraz pozwalają na budowanie łączności z przejściami granicznymi, terminalami towarowymi, czy też obszarami strategicznej aktywności gospodarczej – podkreślał Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

 

Premiowane były również przedsięwzięcia o największej liczbie kilometrów przebudowanych dróg oraz realizujące cele wynikające z założeń Strategii Województwa Dolnośląskiego 2020. Rozstrzygnięcie konkursu pozwoli na zbudowanie ponad 30km dróg na terenie województwa.

 

Projekty wybrane do dofinansowania:

Tytuł projektu

Całkowita wartość projektu

1

Przebudowa drogi powiatowej Nr 2271 D Osiecznica – węzeł autostradowy (Luboszów) A18 – granica powiatu (Rudawica) (skomunikowanie jednostki wojskowej, w której będą stacjonowały wojska amerykańskie)

Powiat Bolesławiecki

26 340 009,87 zł

2

Przebudowa drogi powiatowej nr 3274 D  Mostowice – Poniatów – Niemojów – Lesica – Międzylesie na odcinku Międzylesie – Przejście Graniczne w Niemojowie.

Powiat Kłodzki

6 508 595,62 zł

3

Przebudowa ulicy Cukrowniczej wraz z towarzyszącą infrastrukturą łączącą się z drogą krajową

Gmina Jawor

12 042 434,64 zł

4

Przebudowa drogi powiatowej nr 2000D na odcinku od zjazdu z autostrady A4 przez miejscowości Kilianów, Piławę, Milin do Mietkowa, która stanowi bezpośrednie połączenie z siecią TEN-T obszarów aktywności gospodarczej powiatu wrocławskiego i powiatu świdnickiego

Powiat Wrocławski

18 773 247,00 zł

5

Poprawa dostępności transportowej Powiatu Jaworskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej 2184D- etap I,II,III

(skomunikowanie terenu przyszłej inwestycji Mercedesa)

Powiat Jaworski

3 598 468,23 zł

6

Modernizacja trasy 2a w Legnicy celem poprawy jakości połączeń z siecią TEN-T i dróg krajowych – przebudowa ul. Jaworzyńskiej

Gmina Legnica

51 129 473,65 zł

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Syreny zawyły pod legnickim ratuszem. To protest

Read More →