PWSZ_rekrutacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

66-letni kierowca posłużył się fałszywym prawem jazdy

Przez   /   31/05/2023  /   No Comments

Mieszkaniec powiatu legnickiego, zatrzymany do kontroli drogowej w Jaworze, okazał policjantom podrobione prawo jazdy. Twierdzi, że kupił je za kilka tysięcy złotych.

66-latek nie figuruje w Centralnej Ewidencji Kierowców, co oznacza, że nie ma kwalifikacji do prowadzenia pojazdów. Mimo to w ubiegłym tygodniu kierował audi, zatrzymanym przez drogówkę na ul. Daimlera w Jaworze. Policjanci kazali mu zjechać na pobocze, bo przekroczył dozwoloną prędkość, i poprosili o okazanie dokumentów. Wówczas mężczyzna podał funkcjonariuszowi dokument prawa jazdy, w którym na pierwszy rzut oka wszystko się zgadzało. Policjanci zauważyli jednak kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze, na blankiecie nie było zabezpieczeń holograficznych. Po drugie, błędny był kod terytorialny “wystawcy dokumentu”.

- W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa, 66-latek został zatrzymany. Na komendzie przyznał się, że „prawo jazdy” zakupił od nieznanej mu kobiety za kwotę kilku tysięcy złotych – mówi asp. sztab. Ewa Kluczyńska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. – Teraz jego sprawą zajmie się jaworski sąd. Za popełnione przestępstwo posłużenia się podrobionym dokumentem zatrzymanemu grozić może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA JAWOR

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 114 dni temu dnia 31/05/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2023 @ 1:24 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →