Basen
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

40 tys. zł od KGHM dla domów dziecka z zagłębia

Przez   /   18/01/2021  /   5 Comments

Załoga zdecydowała, pieniądze przekazane – dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników KGHM miedziowy potentat przekazał ponad 40 tys. zł na rzecz dzieci z pieczy zastępczej w Zagłębiu Miedziowym. To efekt badań ankietowych przeprowadzonych wśród załogi firmy. Zarząd KGHM zadeklarował, że za każdy wypełniony kwestionariusz przekaże 5 zł na placówkę opiekuńczą. 

Ankiety wypełniło ponad 8000 pracowników, czyli aż 43 proc. załogi KGHM Polska Miedź S.A.

- Dla KGHM ważne jest takie zarządzanie, które pozwala załodze na efektywność w pracy i zaangażowanie m.in. w działalność wolontariacką. Frekwencja w przeprowadzonych badaniach pokazuje, że nasi pracownicy mają ogromne pokłady wrażliwości i chcą angażować się w pomoc dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji w KGHM Polska Miedź S.A.

Pieniądze zebrane z ankiet trafiły do 13 powiatów wskazanych przez pracowników KGHM, w tym lubińskiego, głogowskiego i polkowickiego. Starosta lubiński Adam Myrda dziękował za wsparcie i podkreślał, że KGHM od lat angażuje się w programy społeczne w Zagłębiu Miedziowym.

Środki finansowe, które trafiły do lokalnych powiatów będą przeznaczone na rehabilitacje, kursy i pomoce naukowe dla dzieci z pieczy zastępczej, czyli z domów dziecka i rodzin zastępczych.

KGHM Polska Miedź S.A. w swoich prospołecznych działaniach mocno angażuje się w pieczę zastępczą. Miedziowa spółka dwa lata temu zainicjowała akcję poszukiwania rodziców zastępczych dla najmłodszych mieszkańców Zagłębia Miedziowego o tytule MiedzRodzine.pl. W kampanię zaangażowały się wszystkie miedziowe samorządy powiatowe, a także inne firmy z regionu. Dzięki podjętym działaniom udało się znaleźć kilkanaście małżeństw, które aktualnie szkolą się pod kątem rodzicielstwa zastępczego.

Źródło: KGHM Polska Miedź S.A.

FOT. KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

5 komentarze

 1. lustrator pisze:

  jak juz tak jedziemy to jeszcze obiady dla bezdomnych i szczepionki bo juz o drukowaniu ankiet wyborczych nie wspomne.

 2. lustrator pisze:

  slusznie i niech im jeszcze kupia ubrania na zime skoro rzond juz nie daje rady.Kupowanie maseczek i prasy to tez zadanie spolek skarbu panstwa.Wam zdaje sie zostało sto procoent PRLu w genach jeszcze.Ale Owsiak to juz hucpa i bandyterka….. biedaki.A tak generalnie nie przychodzi do paly ze kazali im to zrobic zeby sie o tym gadało?

 3. Luis pisze:

  KGHM kolejny raz mnie pozytywnie zaskakuje. Polska Miedź pokazała klasę w tej sytuacji. Pieniądze przeznaczone na dzieciaki z domów dziecka, to zawsze dobrze zainwestowane pieniądze.

 4. lustrator pisze:

  powaznie?? A panstwo niech sie zajmie produkcja stali na czym sie zna.To czysty idiotyzm rodem z PRLu..

 5. Orwell pisze:

  Taką właśnie role powinny pełnić spółki Skarbu Państwa. KGHM wywiązuje się ze swoich zadań społecznych, znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

118912822_768686397030065_8802458768983328010_n

Sanepid karze Ministerstwo za złamanie lockdawnu

Read More →