Agem nowy
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

2 x złoto, 1 x srebro, 3 x brąz dla karateków z Tory

Przez   /   31/05/2016  /   No Comments

Z udziałem ponad 40 klubów karate i około 450 zawodników z trzech państw – Ukrainy, Czech i Polski – odbył się 28.05.2016  Międzynarodowy Turniej Karate „Central Poland Grand Prix Wielkopolski w Karate WKF . Bardzo dobrze spisali się zawodnicy legnickiego Klubu Karate Shotokan TORA, zdobywając 6 medali: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe.

Niewątpliwie należy dodać, że w tej międzynarodowej rywalizacji była bardzo duża frekwencja w kategoriach wiekowych, od 8 do 15 zawodników. Także zawodnicy muszą walczyć w eliminacjach, ćwierćfinałach, półfinałach, finałach i repasażach.

Na szczególną uwagę zasługują zawodnicy KKS TORA, którzy w odnieśli największe sukcesy w tym starcie. Bartosz Bacia zdobył złoto w kumite młodzików +55 kg oraz srebro w drużynie kumite młodzików. Wspaniały złoty medal Nikoli Kozłowskiej, która nie miała sobie równych w kumite młodziczek – 43 kg . Idealnie opanowała technikę ataku kizami mawashi geri yodan, którą bez trudu zdobywała 3 punkty. Piotr Stężycki i Patryk Papros zaliczyli po brązowym krążku w kumite młodzików w swoich wagach .
Natomiast wspaniały wynik zaliczyła drużyna młodzików w kumite, w składzie: Bartek Bacia, Piotr Stężycki i Patryk Papros, zdobywając srebro po trudnej walce z drużyną Ukrainy. Nie powiodło się medalowo, na tym turnieju naszym dziewczętom: Aleksandra Macuga, Martyna Gibasiewicz i Barbara Dylewicz. Mimo włożonego wysiłku w start, nie osiągnęły sukcesów medalowych. W kata Masters + 55 lat, Jacek Rusek zdobył 3 miejsce wykonując o wejście do finału kata Sochin a w walce o 3 miejsce kata Gojushiho sho.

Gratulacje dla zawodników.

Złote medale:
· Kozłowska Nikola – kumite młodziczek – 40 kg
· Bartosz Bacia – kumite młodzików + 55 kg kg
Srebrne medale:
· Drużyna kumite młodzików ( Bartek Bacia, Piotr Stężycki, Patryk Papros i Patryk Stohnij)
Brązowe medale:
· Piotr Stężycki – kumite młodzików -55 kg
· Patryk Papros – kumite żaków -40 kg
· Jacek Rusek – kata Masters +55lat
4-5 miejsca:
· Daria Dykas – kumite młodziczek- -50 kg

Źródło (tekst, zdjęcie): KKS TORA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1289 dni temu dnia 31/05/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 31, 2016 @ 4:04 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

josip-soljic_1575918463_8463

Josip Soljić zagra w Miedzi!

Read More →