Kraina
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rabczenko został członkiem zarządu Dolnego Śląska

Przez   /   22/05/2024  /   No Comments

W 25-letniej historii samorządu województwa Jarosław Rabczenko jest pierwszym legniczaninem, który zasiadł w zarządzie Dolnego Śląska. 

W sejmiku zawiązała się nowa koalicja. Koalicja Obywatelska, której członkiem jest Jarosław Rabczenko (15 radnych), będzie rządzić Dolnym Śląskiem razem z Polskim Stronnictwem Ludowym (2 radnych), Polską 2050 Szymona Hołowni (2 radnych) oraz Bezpartyjnymi Samorządowcami (2 radnych).

Zarząd województwa jest pięcioosobowy. Decyzją sejmiku stanowisko marszałka objął Paweł Ganczarz (PSL), wicemarszałkami są Wojciech Bochnak (KO) i Michał Rado (BS), a członkami zarządu Natalia Gołąb (P 2050) i Jarosław Rabczenko (KO). Jeszcze nie zapadły decyzje o podziale obowiązków pomiędzy nimi – jak ustaliliśmy, to kwestia jednego dnia, góra dwóch.

- To ogromny honor i zaszczyt móc służyć województwu w funkcji członka zarządu – mówił Jarosław Rabczenko podczas sesji, chwilę po wyborze. – Przede wszystkim to zaszczyt być Dolnoślązakiem. Przez ten czas dany mi w zarządzie zrobię wszystko, aby nadal rozwijać nasz region.

Jako samorządowiec Jarosław Rabczenko ma dziesięcioletnie doświadczenie zdobyte w legnickim ratuszu. Od 2014 był miejskim radnym, a w latach 2018-2021 był przewodniczącym Rady Miejskiej Legnicy. W wyborach do sejmiku Dolnego Śląska zagłosowało na niego aż 21 480 wyborców. Żaden z kandydatów wystawionym w okręgu legnickim nie zdobył większego poparcia.

Jarosław Rabczenko jest poza tym specjalistą od pozyskiwania funduszy unijnych. Zajmuje się tym zawodowo od kilkunastu lat, wspierając gminy, powiaty i przedsiębiorców w staraniach o zewnętrzne finansowanie projektów inwestycyjnych.

Jeśli spełnią się przewidywania, że przejmie po Krzysztofie Maju nadzór nad dolnośląską kulturą, to może mieć sporo do powiedzenia w kwestii obsady stanowiska dyrektora Teatru Modrzejewskiej po Jacku Głombie. Byłby też wsparciem w rozmowach o współprowadzeniu legnickiej sceny przez ministerstwo kultury.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

411-248601

Policjanci zatrzymali samochodowych złodziei

Read More →