AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pijany złodziej jechał autostradą A4 pod prąd

Przez   /   21/11/2023  /   No Comments

Wczorajszej nocy zalany w sztok mieszkaniec powiatu złotoryjskiego ukradł samochód i ruszył nim w kierunku Złotoryi. W zamroczeniu pomylił drogi i jechał pod prąd autostradą A4. Bardzo przytomnie zachował się jeden z kierowców, który ostrożnie przerwał tę podróż i wezwał policję. 

- Około godziny 3 w nocy dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał zgłoszenie od kierowcy, który podróżował autostradą A4 w kierunku Wrocławia. Pomiędzy węzłami Lubiatów i Złotoryja mężczyzna zatrzymał kierowcę samochodu dostawczego, który jechał autostradą pod prąd – opowiada mł. asp. Dominika Kwakszys, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi. – Patrol policji ustalił, że zgłaszający w pewnym momencie zauważył na tym samym pasie ruchu nadjeżdżające z naprzeciwka auto. Kompletnie nie spodziewał się na trasie szybkiego ruchu samochodu, który będzie jechał pod prąd. Wiedział, że takie zachowanie kierowcy mogłoby doprowadzić do bardzo niebezpiecznej sytuacji dlatego zareagował. Bezpiecznie zatrzymał swoje auto, sygnalizując jednocześnie swój manewr innym kierowcom. Podbiegł do kierowcy forda i uniemożliwił mu dalszą podróż poprzez wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki.

31-letni kierowca forda, mieszkaniec powiatu złotoryjskiego, miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie, a auto zabezpieczyła pomoc drogowa.

Samochód nie należał do 31-latka. Mężczyzna ukradł go, wykorzystując pozostawione w środku kluczyki. Próbował dotrzeć do Złotoryi, ale pomylił drogi i wjechał na autostradę.

Dominika Kwakszys: – Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów popełnienia przestępstwa: zaboru w celu krótkotrwałego użycia niezabezpieczonego pojazdu oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, w ten sposób, że kierował pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i wjechał na pas autostrady A4 przeznaczony dla pojazdów poruszających się w przeciwnym kierunku. Sąd na wniosek prokuratury i policji zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełnione czyny grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 240 dni temu dnia 21/11/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 21, 2023 @ 10:53 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →