Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Policjantki ścigały się z innymi kobietami w Jaworze

Przez   /   13/03/2023  /   No Comments

Wczoraj, na terenie zakładu Agroma w Jaworze, odbyła się IV edycja zawodów motoryzacyjnych pn. „Kobieta za kółkiem” dedykowana kobietom z okazji ich święta. Organizatorem było Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji oraz Gmina Jawor. W tym roku również i jaworskie policjantki stanęły w szranki w konkurencji Mini KJS. Była to także doskonała okazja do promocji zawodu policjanta.

Jazda z dużą prędkością, ryk silników i zapach benzyny to stereotypowo mówiąc – zwyczajnie męski świat. Jednak w minioną niedzielę (12 marca br.) kobiety z całego powiatu jaworskiego, w tym i jaworskie policjantki, w mistrzowskim stylu obaliły ten stereotyp. Zdeterminowane i zawzięte, a przy tym urocze i pełne kobiecej klasy rywalizowały ze sobą w zawodach motoryzacyjnych.

O godz. 10:00 na terenie zakładu Agroma w Jaworze rozpoczęła się IV edycja „Kobiety za kółkiem”. Kilkadziesiąt pań rywalizowało w trzech konkurencjach: Mini KJS, Talerz Stewarta oraz konkurencji technicznej polegającej na zmianie koła. Pomysłodawcą zawodów i ich organizatorem było Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji oraz Gmina Jawor.

W tym roku dwie jaworskie policjantki wzięły udział w jednej z konkurencji. Policjantka referatu Ruchu Drogowego – st.sierż. Gabriela Włodarczyk oraz sierż. Karolina Talar – na co dzień funkcjonariuszka Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego stanęły w szranki w konkurencji Mini KJS. Pod okiem instruktora każda z policjantek, tak jak ich pozostałe konkurentki, miała możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w jeździe oznakowanym radiowozem na slalomie między pachołkami. Wrażeń nie brakowało. Obie policjantki przejechały tor wzorowo.

Niedzielne zawody motoryzacyjne były także doskonałą okazją, aby promować zawód policjnta. Nie zabrakło bowiem rozmów na temat zalet służby w Policji oraz procedury kwalifikacyjnej. Funkcjonariuszki zachęcały do wstąpienia w szeregi jaworskich policjantów, rozmawiały z zaintersowanymi o zawodzie policjanta w poszczególnych pionach, podkreślając jednocześnie, że służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa, wymagającą zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji.

Wszystkim uczestniczkom „Kobiety za kółkiem” serdecznie gratulujemy, a z okazji międzynarodowego Dnia Kobiet życzymy bezpiecznych powrotów do domu z każdej samochodowej wyprawy!

Źródło: Policja Jawor

FOT. POLICJA JAWOR

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 404 dni temu dnia 13/03/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 13, 2023 @ 2:08 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

W niedzielę Miedź podejmuje rywali z Motor Lubin

Read More →