schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Zbiórka na leczenie dziecka potrąconego w Legnicy

Przez   /   02/03/2023  /   1 Comment

Yurii – dwunastolatek, który został 23 lutego potrącony na ul. Sikorskiego w Legnicy – potrzebuje pomocy. Doznał ciężkiego urazu głowy. Wymaga kosztownej rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku. Dołączamy do prośby rodziców chłopca, którzy założyli w internecie zbiórkę na ten cel:  OTO LINK (KLIKNIJ)

Yurii jest szóstoklasistą. Ma piękne pasje. Maluje, rysuje, tworzy komiksy. Uwielbia sport, zwłaszcza siatkówkę, którą trenuje w szkole. na zajeciach pozalekcyjnych uczy się też nowego dla siebie języka polskiego. Ma w  Legnicy kolegów, z którymi dzieli jeszcze jedną miłość: miłość do jazdy na hulajnodze.

23 lutego jechał na hulajnodze przez przejście dla rowerzystów na ul. Sikorskiego. Auta na prawym pasie zatrzymały się, żeby go przepuścić, ale taksówkarz na lewym nie zahamował. Uderzył w chłopca z tak dużą siłą, że hulajnogę odrzuciło na odległość kilkudziesięciu metrów. Yurii doznał bardzo poważnego urazu czaszkowo-mózgowego

Od tego czasu leży w szpitalu podłączony do maszyn, które monitorują pracę jego organizmu.  “Żeby Yurii mógł wrócić do Nas, i do swoich pasji potrzebuje intensywnej rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku. Całkowity koszt leczenia to 315 000 zł. Pomóżcie Nam w tym trudnym dla Nas czasie” – piszą rodzice chłopca. Aktualnie na koncie zbiórki jest nieco ponad 6 tys. zł. Jeśli możesz i chcesz coś dorzucić do tej sumy - OTO LINK (KLIKNIJ).

FOT. ARCHIWUM RODZINY

 

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Legniczanin pisze:

    Wspieramy chłopca i jego rodzinę!

    Czy jakiś dobry prawnik nie może wystąpić z roszczeniem wobec ubezpieczyciela sprawcy – taksiarza? Wina sprawcy jest niepodważalna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

charset=Ascii

Pijany kierowca z dzieckiem, metą i lewymi tablicami

Read More →