schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Ekospacer w Złotoryi. Zebrano górę śmieci

Przez   /   25/04/2021  /   2 Comments

109 worków śmieci zebrali mieszkańcy Złotoryi i okolic podczas sobotniego Ekospaceru wzdłuż brzegów Kaczawy i ścieżki z zalewu na położone nad nim osiedle. W akcji zorganizowanej przez złotoryjską ekipę Stowarzyszenia Polska 2050 wzięło udział 30 osób.

-  Szczególnie wzruszył mnie Mikołaj z Ukrainy, pracujący w jednej z firm w złotoryjskiej strefie. Przypadkiem natknął się na naszą grupę i dołączył do sprzątających. Poświęcił dwie godziny, aby zbierać śmieci po innych ludziach, choć przecież nie jest to jego ojczyzna ani jego miasto – mówi Tomasz Ślusarczyk ze Stowarzyszenia Polska 2050.

Efekt? Czysty fragment rzeki, częściowo uprzątnięty wąwóz nad zalewem  i góra śmieci do wywiezienia: 46 worków ze szkłem, 48 worków z plastikiem, 15 worków z odpadami mieszanymi.

Organizatorów akcji wsparło Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne w Złotoryi, które dostarczyło worki dla uczestników Ekospaceru i zobowiązało się zabrać odpady.

Tomasza Ślusarczyka cieszy szerząca się po Polsce moda na sprzątanie swojej okolicy. Ma nadzieję, że takie akcje zawstydzą śmieciarzy i zachęcą do bardziej odpowiedzialnego traktowania środowiska naturalnego.

FOT. TOMASZ ŚLUSARCZYK

    Drukuj       Email

2 komentarze

 1. dzidek23 pisze:

  Tak jeszcze mnie zastanowiło, że w artykule pojawiła się pewna nieścisłość.
  Wydaje mi się, że to wolontariusze wsparli Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunalne, ogarniając teren który to RPK powinno utrzymywać w porządku.

  Czyli nie brawo RPK za wsparcie i deklarację zabrania odpadów, bo to po prostu wasz zakres obowiązków. Wsparciem byłoby dostarczenie kilku zgrzewek wody do picia dla tych co pracowali…

 2. dzidek23 pisze:

  Mnie w przeciwieństwie do pana Tomasz wcale nie cieszy moda na sprzątanie przez zorganizowane grupki terenów publicznie dostępnych.
  Znacznie bardziej smuci mnie fakt, że banda nieprzystosowanych tumanów, pozwala sobie śmiecić gdzie popadnie. Nie przejmując się tym, że są w lesie, parku czy ot choćby na spacerze wokoło osiedla rzucą śmieć i mają w … głębokim poważaniu jak wygląda świat, który ich otacza.

  Od 30 lat wszyscy klepią w szkołach, w TV i gdzie popadnie o ekologi i dbaniu o środowisko a jak patrzę to z każdym rokiem jest gorzej, nie lepiej.

  Swoją drogą brawo za mobilizację i wsparcie dla RPK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Read More →