kondolencje1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Festiwal Intermediale. Dziś wieczorem kolejny koncert

Przez   /   04/12/2020  /   No Comments

Festiwal Intermediale, będący sceną artystycznych eksperymentów dźwiękowo-wizualnych, powoli dobiega końca. W jego ramach czekają nas jeszcze dwa wydarzenia na żywo. Pierwsze z nich odbędzie się już dziś wieczorem.

O godz. 21:00 udostępniony zostanie wideo performans “Release in silence” – najnowsze dzieło Radia Internazionale, tworzonego przez Krzysztofa Pawlika, Tomasza Barana i Grażynę Kaczmarek. Formacja powstała w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych w Legnicy. „Release in silence to dadaistyczno surrealistyczne działanie, na styku obrazu, dźwięku i tekstu. Jest tu sporo eksperymentów z montażem słowa mówionego. Można powiedzieć, że to audiowizualny performans lingwistyczny, który w dużej mierze koncentruje się na strukturze tekstów, dotyczących izolacji, destrukcji więzi społecznych i zawieszenia w samotności” – mówi o swojej pracy artysta.
W ramach Festiwalu czeka nas jeszcze jeden seans online – zaplanowany ostatecznie na kolejny piątek (11 grudnia), również na godzinę 21:00. Zaprezentowany zostanie wówczas artystyczny program polskiej grupy MTV: Modulartelevision, która jest kolektywem pasjonatów syntezy dźwięku i obrazu – Piotra Ceglarka, Jana Dybały i Piotra Wojtczaka aka AARPSa. Będzie to utwór łączący cechy improwizowanego koncertu i instalacji audiowizualnej. Zakończy on serię projekcji online, które mogliśmy oglądać w ramach Intermediale 2020.
Transmisje na żywo, podobnie jak wszystkie 12 poprzednich streamingów, udostępione zostaną na Facebooku Festiwalu oraz Galerii Sztuki.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 44 dni temu dnia 04/12/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 4, 2020 @ 3:17 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

ZAGRODNO 18 grotowski

Góra Płomienia. Jerzy Grotowski na Grodżcu

Read More →