PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

11 kolizji. Święta na drogach powiatu legnickiego

Przez   /   27/12/2019  /   No Comments

Za nami trzy dni policyjnej akcji “Boże Narodzenie 2019″. Nad bezpieczeństwem na drogach w dalszym ciągu czuwają policjanci różnych pionów Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Niestety nie dla wszystkich kierujących spotkanie z nimi zakończyło się bez konsekwencji…

Działania rozpoczęły się 24 grudnia o godzinie 6.00 i trwać będą do niedzieli 29 grudnia br. Policjanci przede wszystkim zwracają szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego, szczególnie stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas tych trzech dni zatrzymano 1 kierującego, który prowadził pojazdy w stanie nietrzeźwości oraz 3 w stanie po spożyciu środków odurzających. W czasie świąt doszło do 11 kolizji drogowych.

Przed nami weekend i czas powrotów..W dalszym ciągu apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Przypominamy: każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Wielu pieszych stosuje się do przepisów, niestety zdarzają się osoby, które w dalszym ciągu narażają swoje życie.

Pamiętajmy, na drodze kierowcy samochodów widzą przede wszystkim silne światła pojazdów nadjeżdżających z przeciwka i znaki poziome wymalowane na jezdni. Sylwetki pieszych i rowerzystów dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj w odległości 30 – 40 metrów. Przy złej pogodzie widoczność jeszcze bardziej się pogarsza. Jeśli jednak pieszy wyposażony jest w element odblaskowy odbijający światła samochodu, kierowca spostrzeże go już z odległości 130 – 150 metrów, czyli o około 5 razy wcześniej!

To może uratować pieszemu lub rowerzyście życie!

mł. asp. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOt. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 271 dni temu dnia 27/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 27, 2019 @ 10:39 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →