wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legnicki policjant i jego pies mistrzami ratownictwa

Przez   /   17/09/2019  /   No Comments

Podczas rozegranych w Kunicach zawodów Championatu Pracy Wodnej Fundacji Psi Ratownicy st. sierż. Przemysław Janecki z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wraz z labradorką Tissaia de Vries zajął I miejsce w kategorii zaawansowanej, zdobywając tym samym Championat trzeci rok z rzędu. 

W dniu 14 września br. w Kunicach odbyły się ostatnie tegoroczne zawody w ratownictwie wodnym. Do zdobycia Championatu pretendowało 34 zawodników wraz ze swoimi psimi ratownikami. Wśród nich znalazł się starszy sierżant Przemysław Janecki z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Ratownictwo wodne, to jego życiowa pasja, którą zajmuje się poza służbą. W trakcie turnieju zawodnicy mieli do wykonania kilka zadań. Między innymi zanoszenie koła do tonącego w wodzie, klasyczna akcja ratownicza ratownika z psem, ratowanie przez psa osoby tonącej oraz ratowanie osób przytomnych i nieprzytomnych. Funkcjonariusz i jego pies, nie dali żadnych szans rywalom. Duet obronił zdobyty dwa lata z rzędu tytuł Championa Pracy Wodnej Fundacji „Psi Ratownicy”, udowadniając tym, że w swojej klasie nie mają sobie równych.

Starszy sierżant Przemysław Janecki służy w Policji od 5 lat, natomiast ratownictwem wodnym z wykorzystaniem psów, zajmuje się już od lat 13. Jego sunia Tissaia de Vries Ze Stanicy Czarnoksiężnika, posiada certyfikat pracy wodnej IV klasy (najwyższej w Polsce) oraz jako jedyny pies w kraju zdobyła podwójny certyfikat MSWiA. Jest także przygotowana i prze certyfikowana do pracy terapeutycznej i edukacyjnej, z osobami niepełnosprawnymi i dziećmi. Bierze udział w wielu spotkaniach z dziećmi, podczas których uczy dzieci bezpiecznego zachowania wobec Ich wodne treningi zaczynają się od Świąt Wielkanocnych i trwają nawet do listopada. Funkcjonariusz na ćwiczenia poświęca każdą wolną chwilę poza służbą.

Nasz policjant posiada również drugiego labradora Sheala, z którą także startuje w zawodach wodnych, lecz ona przede wszystkim uczy się pracy węchowej, jej zadaniem w przyszłości będzie wykrywanie konkretnych zapachów, oraz odnajdywanie zwłok zarówno w terenie otwartym jak i na „gruzach”.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ze swoimi pieskami!

St. asp. Jagoda Ekiert/ Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

120025517_2695801180681731_3998370863222241348_n

18,5 litrów krwi! W Złotoryi krwiodawcy nie zawiedli

Read More →