basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Został miesiąc do Biegu Wulkanów. Zapisujcie się!

Przez   /   10/05/2018  /   No Comments

Wszystko wskazuje na to, że z frekwencją podczas 9. Biegu Wulkanów (23-24 czerwca) będzie słabiej niż w poprzednich edycjach, gdy na złotoryjską imprezę przyjeżdżało po 500-700 biegaczy. Na razie na listach startowych figuruje nieco ponad 150 nazwisk. Na trasie (w dużej części nowej) biegaczy czeka m.in. wspinaczka pod wodospadem i forsowanie bagien. Poza tym jak zwykle: konkurs przebierańców i inne wariactwa. Nie przegapcie tej zabawy!

 

Na trasie biegacze tracą oddech, padają ze zmęczenia, kręcą głowami przed kolejnymi przeszkodami, jęczą: “Za jakie grzechy!”. Muszą pokonać swój lęk wysokości, strach przed wodą, opór przed wejściem w pokrzywy i błoto, które nigdy nie pachnie fiołkami. Trzeba się czołgać, uwiesić liny, podciągnąć na rękach, przeskoczyć  nad przepaścią, zjechać na pupie po mokrej folii, przeć do przodu pod biczami wody ze strażackich sikawek, nie dać się zrzucić z wodospadu w spienioną toń Kaczawy. Z tekturowym mieczykiem w dłoni wbiec miedzy rycerzy walących na oślep gumowymi pałkami. Albo tuż przed metą stoczyć walkę z siłaczami w  kimonach.

Po biegu zmęczenie ustępuje. Każdy, kto dobiegnie do końca, dostaje medal. I w tej samej chwili eksplodują endorfiny. Niektórzy byliby gotowi od razu wrócić na tę samą trasę i raz jeszcze przeżyć wszystko od początku. Na resztę życia zostaje im wspomnienie ekstremalnej przygody. I zdjęcia, bo dzięki Złotoryjskiemu Klubowi Fotograficznemu oraz zawodowym fotoreporterom po każdej edycji zostają dziesiątki tysięcy fotek.

Apetyt biegaczy na dołączenie do zabawy studzi niemałe wpisowe (od 120 do 200 złotych – im bliżej biegu, tym wyższe).

W tym roku Bieg Wulkanów w Złotoryi odbędzie się 23 i 24 czerwca. Poza sobotnimi biegami dla dzieci (od przedszkolaków do nastolatków) organizatorzy przewidują dwa dystanse dla dorosłych: 7 km (w sobotę) i 13 km (w niedzielę). Trasa będzie mocno odświeżona, przez pierwsze 5 kilometrów szeroka, potem bardziej kameralna. Za wodospadem – ukochaną przeszkodą z ubiegłych lat – przewidziano forsowny marsz przez bagna. Dacie radę?

Inne atrakcje to konkurs przebierańców i rywalizacja drużynowa. Szczegóły, zapisy, lista startowa: www.biegwulkanow.pl

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 287 dni temu dnia 10/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 10, 2018 @ 11:31 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

reczna,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Szczypiorniści z Legnicy w ósemce najlepszych w kraju

Read More →