basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Zbliża się Turniej Kowali oraz IV Legnicki Bieg Kowali

Przez   /   16/05/2017  /   No Comments

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zaprasza do parku Miejskiego (polana angielska), gdzie w sobotę i niedzielę (20 i 21 maja) odbywać się będzie 18. Turniej Kowali o Srebrne Klucze Legnicy.

Na turniej zaproszono kowali z różnych regionów Polski. Tematem pracy domowej była mównica – pulpit do czytania. W trakcie pokazowego kucia w parku kowale tworzyć będą zawiasy i zasuwy bramowe. Turniejowi towarzyszyć będą pokazy hippiki, strongmenów i klubów fitness. Nie zabraknie plenerowej gastronomii i food trucków.
W sobotę o godzinie 15.00 wszyscy, bez względu na wiek, mogą się spotkać na starcie IV Legnickiego Biegu Kowalskiego. Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny. Do przebiegnięcia będzie jedna mila kowalska. Na mecie wszyscy otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi – podkowy. Amatorzy smaków plenerowych są zaproszeni w niedzielę o 16.00 do udziału w konkursie grillowania. Dla najlepszych grillmenów i grillmenek przygotowano nagrody.
Miłośnicy letnich klimatów będą mogli korzystać z leżaków i piaszczystej plaży. Nie zabraknie kolorowych kiermaszów i kramów m.in. z wyrobami regionalnymi i rękodziełem. Przygotowany jest bogaty program estradowy, wypełniony wybuchową mieszanką tańca zespołów dziecięco-młodzieżowych pn. „Podkóweczki dajcie ognia”. Na scenie zobaczymy m.in. Złote Dzieci, Spectro, Balbinki, Cykady, Mały Bolesławiec, Karambol, Bessali, Feniks, wychowanków MCK z Legnicy.
Tradycyjnie zapraszamy też do wzięcia udział w turnieju rzutu podkową. A to jeszcze nie wszytko, bo na najmłodszych czekają ciekawe i widowiskowe animacje oraz dmuchańce.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 371 dni temu dnia 16/05/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 16, 2017 @ 1:41 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

julka

Dzień Dziecka. W Legnicy będzie trwał 10 dni

Read More →