agem_popr
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Wybory do rady nadzorczej KGHM odwołane!

Przez   /   17/05/2017  /   No Comments

Zarząd KGHM podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanych na 17 i 18 maja wyborów przedstawicieli załogi do rady nadzorczej spółki. W uzasadnieniu przywołuje się uchwałę Sądu Najwyższego z  grudnia 2016 roku, z której wynika, że kadencja obecnych członków wygaśnie dopiero w 2018 roku, po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za bieżący rok. Związkowcy mówią o skandalu. Od kilku tygodni prowadzili kampanię, drukowali plakaty i ulotki….

Decyzja zapadła nagle, wczoraj, zaledwie na kilkanaście godzin przed przyjazdem do pracy pierwszej zmiany, która miała głosować jako pierwsza. Oznacza to, że obecni reprezentanci załogi – Józef Czyczerski i Bogdan Szarek *związkowcy z Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność) oraz Leszek Hajdacki (ze Związku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego) – będą sprawować swą funkcję przez cztery, a nie trzy lata czyli  o rok dłużej niż wynikałoby ze statutu KGHM.  Co będzie z nimi potem? Nie wiadomo.

W myśl znowelizowanych przez PiS przepisów, start Czyczerskiego, Szarka i Hajdackiego w przyszłorocznych wyborach jest co najmniej problematyczny. Nałożono bowiem na kandydatów do nowych rad nadzorczych wymogi, którym nie będą w stanie sprostać: obowiązek legitymowania się wyższym wykształceniem i zdania egzaminu państwowego dla kandydatów do rad nadzorczych.

Z pozostałych 3 kandydatów, których związki próbowały przeforsować w tym roku (Bogdan Nuciński z SKGRM Solidarność, Ryszard Zbrzyzny i Krzysztof Łuka z ZZPPM) tylko Zbrzyzny może się pochwalić wyższym wykształceniem.

FOTOMONAŻ PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie

I Forum Dyskusyjne m.in. o ochronie środowiska

Read More →