basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Wręczenie Kamyka Puzyny w legnickim teatrze

Przez   /   10/04/2018  /   No Comments

“Co by Konstanty Puzyna powiedział dziś Teatrowi w Legnicy” – to temat wykładu, który w piątek wygłosi w Caffe Modjeska prof. Małgorzata Szpakowka z Uniwersytetu Warszawskiego i redaktorka miesięcznika Dialog. Pięć godzin później, po spektaklu “Wierna wataha”, Teatrowi Modrzejewskiej zostanie wręczona Nagroda Kamyk Puzyny.  

Konstanty Puzyna – legendarny krytyk literacki i współzałożyciel Dialogu – jest patronem prestiżowej nagrody, która w tym roku decyzją Kapituły trafi do Teatru Modrzejewskiej w Legnicy. „Za wieloletnią cierpliwą pracę, dzięki której powstał wyjątkowy teatr mocno związany z miastem i jego mieszkańcami, a także głęboko angażujący się w najważniejsze sprawy kraju.” – głosi uzasadnienie werdyktu. Kapituła Kamyka Puzyny doceniła “różnorodność programową, odwagę artystyczną i umiejętność prowadzenia wielowymiarowego dialogu z widzami, które są szczególnie cenne w czasach niestabilnych dla sztuki publicznej”.  Zwróciła także uwagę na wielokroć chwalone atuty Teatru Modrzjewskiej: znakomity wielopokoleniowy zespół i wkład w rozwój polskiej dramaturgii.

Werdykt znamy od połowy lutego, kiedy został oficjalnie ogłoszony. 13 kwietnia redaktorzy Dialogu przyjadą do Legnicy, aby na Scenie Gadzickiego wręczyć Nagrodę im. Konstantego Puzyny. Dzień zapowiada się wyjątkowo. O godz. 17. w Caffe Modjeska prof. Małgorzata Szpakowska wygłosi wykład “Co by Konstanty Puzyna powiedział dziś Teatrowi w Legnicy”. Wstęp wolny.  Na godz. 19 zaplanowano spektakl “Wierna wataha” Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak (PiK) w ich reżyserii (rezerwacja i informacja bilety@teatr.legnica.pl lub telefonicznie 76 723-35-05). Zwieńczeniem pełnego emocji dnia będzie uroczyste wręczenie Nagrody Kamyk Puzyny Teatrowi Modrzejewskiej w Legnicy przez Kapitułę Nagrody – redakcję miesięcznika „Dialog” w Caffe Modjeska o godz. 21 (wstęp wolny).

Nagroda to 10 tys. zł oraz statuetka autorstwa wybitnego rzeźbiarza Krzysztofa Bednarskiego. Kamyk Puzyny jest przyznawany od 2015 roku. Jego dotychczasowi laureaci to:  Komuna // Warszawa (2015), Justyna Sobczyk (2016), Aktorki, Aktorzy oraz Publiczność Teatru Polskiego we Wrocławiu (2017).

FOT. MAT. PROMOCYJNE TEATRU MODRZEJEWSKIEJ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 317 dni temu dnia 10/04/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 10, 2018 @ 12:48 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PiD 8 fot. Karol Budrewicz

Mocny „Popiół i diament…” na weekend w teatrze. Bilety

Read More →