Szpital życzenia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Targi edukacyjno-zawodowe robią furorę w Złotoryi

Przez   /   19/10/2018  /   No Comments

Dla tych, którzy chcą wybrać przyszły zawód, poznać zaplecze edukacyjne i lokalnych pracodawców, przekwalifikować się i zmienić fach Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi zorganizował targi edukacyjno-zawodowe. Tłumy młodzieży, które z plikami materiałów krążyły od stanowiska do stanowiska świadczą, jak bardzo potrzebna to inicjatywa.

Okazją do przygotowania targów był X Ogólnopolski Tydzień Kariery. PUP po raz trzeci zaprosił placówki edukacyjne, zakłady pracy i inne instytucje, by zaprezentowały się na targach w Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi. Z zaproszenia skorzystało 28 wystawców. Wśród nich, na przykład, największy pracodawca na tutejszym rynku, renomowany producent ozdób świątecznych Vitbis.

- Szukamy chętnych do pracy w naszym zakładzie: dekoratorów, lakierników… – opowiadają Iwona Nowak i Izabela Warzocha. – Nasze stoisko odwiedza dużo młodzieży. Zachęcamy ich, aby w przyszłości dołączyli do naszej załogi. Część z nich znamy, bo latem przychodzą do Vitbisu zarobić na wakacyjne wyjazdy.

Wystawcy stosują różne sposoby, aby przyciągnąć uwagę zwiedzających. Nie ograniczają się do wręczania ulotek i gadżetów promocyjnych. Niemal na każdym stanowisku można spróbować czegoś praktycznego: założyć kajdanki, przymierzyć rękawice spawalnicze, ułożyć fryzurę…

- Zainteresowanie tegorocznymi targami edukacyjno-zawodowymi przerosło nasze oczekiwania – mówi Anna Sarczyńska, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Złotoryi. – Większość odwiedzających to ludzie młodzi, uczniowie złotoryjskich szkół. To osoby, które za kilka lat będą rozglądały się za pracą. Już teraz trzeba o nich już teraz zadbać,

Zdaniem Anny Sarczyńskiej, placówki edukacyjne dobrze reagują na oczekiwania rynku. Już dopasowały swoją ofertę kształcenia do potrzeb pracodawców. Również sami pracodawcy zawczasu dbają, by trafiali do nich absolwenci dobrze przygotowani do zawodu. Firma Borgers, która rok temu w złotoryjskiej podstrefie uruchomił produkcję elementów wygłuszeniowych dla przemysłu motoryzacyjnego, już podpisał umowę na utworze w zawodówce klasy patronackiej. Eugeniusz Major, specjalista od projektowania i budowy kominków, chce pomóc w kształceniu zdunów w Złotoryi.

Podczas warsztatów zaprezentowali się m.in.: Powiatowy Urząd Pracy w Złotoryi i jego doradcy zawodowi, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Poradnictwa Psychologiczno-Pedagogicznego w Złotoryi, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy EURES, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP z Legnicy, Zespół Szkół Zawodowych im. mjra. H. Sucharskiego w Złotoryi, Technikum Mechaniczne przy Zespole Szkół Zawodowych w Złotoryi, Cech Rzemiosł Różnych w Złotoryi, Złotoryjski Zakład Doskonalenia Zawodowego, DZDZ, Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Złotoryi, Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Złotoryi, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bolesławcu, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Złotoryi.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

800_ekogwiazda-edycjajawor2019-970706

„Oddech przyszłości” – uczniowie myślą o ekologii

Read More →