UM_Legnica_Iluminacja
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szlachetna Paczka. Finał pięknej akcji w ten weekend

Przez   /   08/12/2017  /   No Comments

33 legnickie rodziny zostały w tym roku objęte akcją Szlachetna Paczka. Każda znalazła swego Darczyńcę. Jutro i pojutrze finał dwumiesięcznych działań – do magazynu w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II będą zwożone przygotowane  dary: opał na zimę, żywność, środki czystości, sprzęt AGD, farby itd.

Opowiada Natalia Ozga, koordynatorka Szlachetnej Paczki w Legnicy: – Razem z 13 wolontariuszami od połowy października do końca listopada odwiedziliśmy 56 rodzin z Legnicy i okolic, Spośród nich wybraliśmy 33 rodziny i właczyliśmy je do akcji.  Są w tej grupie rodziny dotknięte chorobą dziecka lub osoby dorosłej, samotni rodzicie borykający się z problemami mieszkaniowymi i finansowymi, rodziny uchodźców z krajów ogarniętych wojną (m.in. z Ukrainy) i rodziny w których zdarzyły się niezależne od nich nieszczęśliwe wypadki. Są także ludzie samotni, schorowani, seniorzy.

Na podstawie rozmów, wolontariusze opisali sytuację każdej z rodzin i zdiagnozowli najpilniejsze potrzeby. Te opisy trafiły do internetowej bazy danych, z której Darczyńcy mogli wybierać sobie osoby do obdarowania. W ostatnich dniach kompletowali zawartość swoich paczek. W weekend złożą je w magazynie. Potem wolontariusze rozwiązą je do potrzebujących.

- Darczyńcy to przede wszystkim osoby prywatne: grupy pracownicze, koleżeńskie, lokalne firmy, trzy legnickie licea: LO, II LO, VI LO – mówi Natalia Ozga. – Swoje wsparcia okazał ks. Bogusław Drożdż, udostępniając salę bankietową na magazyn na finał znajdujący się w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II, przy Kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy. Do pomocy przy organizacji i przeprowadzeniu finału zgłosiło się wielu dodatkowych wolontariuszy, w tym uczniowie z VI LO oraz z Zespołu Szkół Elektryczno – Mechanicznych w Legnicy.

FOT. SZLACHETNA PACZKA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 367 dni temu dnia 08/12/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 8, 2017 @ 12:13 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

cubala

Spotkanie z Agnieszką Cubałą w legnickiej bibliotece

Read More →