Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Stand-up w Kręgielni, czyli Mikołajki dla dorosłych!

Przez   /   28/11/2017  /   No Comments

Już 10 grudnia o 19:30 zapraszamy na potrójny, komediowy występ stand-up w wykonaniu znanego z formacji Chatelet, Michała Pałubskiego, znanego z licznych bestsellerowych książek pisarza, Jakuba Ćwieka, oraz znanego z licznych wygranych walk zawodnika MMA, Macieja Linke. Bilety dostępne już od 1 grudnia w Kręgielni. Obecność obowiązkowa!

BROTHELLS „PYSKATE DZIEWICE” – to snute naprzemiennie opowieści trzech dojrzałych facetów, szczęśliwych, spełnionych… zakładników własnego sukcesu. Wytatuowany zabijaka, za którym snują się ochraniarze w marketach, a policja na uprzejme dzień dobry odpowiada rutynową kontrolą, komik, którego bezsprzeczny urok i vis comica sprawiają, że mało kto traktuje go poważnie, nawet gdy się wścieka oraz pisarz fantastyki coraz bardziej zmęczony zdziwieniem, gdy mówi, że swoje opowieści czerpie prosto z życia. Połączeni okolicznościami, które same z siebie zasługują na barwny monolog, teraz stają na jednej scenie, by szczerze, zabawnie i bez żadnych hamulców opowiadać o tym, jak wygląda świat z ich skrajnie różnych perspektyw.

„Pyskate dziewice” to ponad półtorej godziny barwnych anegdot, z których uważny widz dowie się między innymi tego, jak radzić sobie ze związkową zazdrością, fanowskimi zaproszeniami na sekcje zwłok czy życiem seksualnym, gdy pojawi się małe dziecko. Poza humorem to także kontrowersyjne rozważania na temat świata i jego kluczowych problemów podane w dającej do myślenia formie. Słowem – pakiet, który najlepiej można podsumować słowami jednego z braci:

„W naszym stand-upie jest wszystko, co powinna zawierać dobra walka MMA: widowiskowa stójka, sprowadzanie do parteru i gorące reakcje publiki. Póki co, brakuje tylko krwi i złamań, ale to dopiero nasz pierwszy program”.

BROTHELLS – Grupa stand-upowa utworzona w 2016 roku z inicjatywy trzech przyjaciół: pisarza Jakuba Ćwieka, utytułowanego sportowca i trenera sztuk walki Macieja Linke oraz aktora i satyryka Michała Pałubskiego (pełniącego początkowo wyłącznie funkcje mentora i dobrego ducha przedsięwzięcia). W założeniach, które przyjęli jako trio, stand-up jawi się jako wyjątkowa okazja do spojrzenia z dystansem na własne życia, dokonania z innych dziedzin, jak również na otaczającą nas rzeczywistość. Bogaci w mocno zróżnicowane doświadczenia, uzbrojeni każdy w skrajnie inny światopogląd i poczucie humoru członkowie Brothells budują trzy wizje świata idealnego. Przy czym fakt, że owe spojrzenia wzajemnie się wykluczają, zdaje się im zupełnie nie przeszkadzać. Bo życie jest właśnie jak grupa Brothells – pełne sprzeczności, które nie mogą bez siebie istnieć.

O członkach grupy:

MICHAŁ PAŁUBSKI – komik, aktor, reżyser – Miłośnikom dobrej zabawy doskonale znany z kabaretu Formacja Chatelet, w którym wielokrotnie imponował i zaskakiwał elastycznością i gibkością w nieomal każdym możliwym znaczeniu tych słów. Poza kabaretową sceną udziela się jako reżyser teatralny (ostatnim jego spektaklem było wystawiane w krakowskim teatrze Groteska przedstawienie dla najmłodszych zatytułowane „Świetlik w ciemności”) oraz aktor. Zasłużenie szczyci się faktem, że wszystkiego, co wie o scenie nauczył go Adam Hanuszkiewicz, u którego Michał wystąpił w „Panu Tadeuszu” w tytułowej roli .

MACIEJ “LOBO” LINKE – sportowiec, trener, prekursor Brazylijskiego Ju-Jitsu w Polsce – Prawdziwy wojownik niejednokrotnie udowadniający sobie jak i światu, że niemożliwe nie istnieje. Aktualny mistrz Europy w BJJ, zwycięzca szeregu walk MMA i zdobywca pasa szkockiej federacji Immortal FP, a jednocześnie doświadczony trener, mogący szczycić się znakomitymi wynikami swoich podopiecznych. Wraz z równie wojowniczym bratem, Mariuszem Linke (pierwszym czarnym pasem BJJ w Polsce), odpowiadają za rozwój najlepszej sieci szkół BJJ w kraju – Gold team.

JAKUB ĆWIEK – pisarz, publicysta, badacz popkultury – autor przeszło dwudziestu książek, z których większość doczekała się statusu bestsellerów, laureat nagrody im. Janusza A. Zajdla. Kojarzony przede wszystkim z literaturą fantastyczną, ma na swoim koncie także pozycje spoza tego nurtu, w tym książkę podróżniczą opowiadającą o jego przeprawie przez Stany Zjednoczone śladami znanych książek i filmów. Jakub regularnie publikuje artykuły i felietony, których głównym tematem jest popkultura i jej oddziaływanie na przeciętnego odbiorcę. Ma na swoim koncie także szereg scenariuszy do słuchowisk, filmów i przedstawień teatralnych.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 379 dni temu dnia 28/11/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 28, 2017 @ 9:25 pm
  • W dziale: rozrywka, styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wosp-037

Hufiec Owsiaka. Rusza nabór wolontariuszy WOŚP

Read More →