basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Skąd się bierze woda w kranie? Lekcja w LPWiK

Przez   /   15/05/2018  /   No Comments

Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. już po raz trzeci wzięło udział w niedawnej, ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

W tym roku z myślą o najmłodszych legniczanach komunalna spółka przygotowała wydarzenie pod hasłem „Skąd się bierze woda w kranie? Poznaj Zakład Produkcji Wody w Legnicy”. Firmę odwiedziło ok. 150 dzieci z legnickich szkół i przedszkoli, które obejrzały zmodernizowane obiekty Zakładu Produkcji Wody oraz pojazdy specjalistyczne do czyszczenia i kamerownia sieci kanalizacyjnej.
Na zakończenie wizyty każdy z uczestników mógł napić się orzeźwiającej wody z sokiem z prawdziwego saturatora. Wszyscy otrzymali również drobne upominki promujące picie wody prosto z kranu.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Legnica – etap II”. Projekt jest finansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Uczestniczyli też przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Legnicy.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

knife-376383_960_720 (1)

Areszt dla nożownika z Chojnowa. Usiłował zabić

Read More →