helios
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Siódemka Huras najlepsza w turnieju kwalifikacyjnym

Przez   /   04/02/2019  /   No Comments

Siódemka Huras Legnica wygrała 37:25 z Bachusem Zielona Góra na zakończenie turnieju 1/16 finału mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w legnickiej hali przy ul. Lotniczej. Nasza drużyna awansowała do dalszych gier z pierwszego miejsca. W 1/8 finału zagra też Ostrovia Ostrów Wielkopolski.

 

Mimo dwóch zwycięstw na koncie, Siódemka przystępując do niedzielnego mecz z Bachusem Zielona Góra, nie była pewna awansu. Nie dziwi więc, że podopieczni trenera Pawła Wity przystąpili do niego mocno skoncentrowani. A że goście mieli jeszcze szanse na drugie miejsce w turniejowej tabeli, to w pierwszej połowie oglądaliśmy zaciętą walkę.

W drugiej połowie legnicka defensywa nabrała takiej jakości, że Bachus przez kwadrans zdołał zdobyć tylko dwie bramki. A że Siódemka do tego imponowała skutecznością w ataku (świetny mecz Michała Czarneckiego i Wojciecha Styrcza) to w 45 min. wygrywała już 25:14. Losy meczu i awansu w tym momencie były już rozstrzygnięte.

Plan na 1/16 finału krajowego czempionatu Siódemka wykonała w 100 proc. Nie dość, że awansowała to jeszcze z pierwszego miejsca w grupie. A to oznacza, że za dwa tygodnie będzie gospodarzem turnieju 1/8 finału. Do kolejnej fazy awansowała również Ostrovia Ostrów Wlkp., która w niedzielę pokonała Kusego Szczecin.

Siódemka Huras Legnica – Bachus Zielona Góra 37:25 (15:12)

Siódemka Huras: Dzido, Gołębiowski – Styrcz 8, Nowosielski 4, Czarnecki 11, Szczepanek 4, Paterek 7, Klimaszewski, Duda 1, Będzikowski 1, Zając 1, Narowski, Grynienko.

MVP meczu: Michał Czarnecki (Siódemka).

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Kusy Szczecin 28:25 (16:12)

MVP meczu: Bartosz Pawłowski (Ostrovia).

 

Tabela końcowa turnieju w Legnicy:

1. Siódemka Huras Legnica – 9 pkt.

2. Ostrovia Ostrów Wlkp. – 6 pkt

3. Bachus Zielona Góra – 3 pkt.

4. Kusy Szczecin – 0 pkt.

Źródło: MSPR Siódemka Miedź Legnica

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY/ LEGNICA.EU

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 199 dni temu dnia 04/02/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 4, 2019 @ 9:23 am
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

taekwondo mistrzostwa Europy

Legniccy taekwondocy w kadrze narodowej na Mistrzostwa Europy. Gratulujemy

Read More →