Majorka
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radni podjęli decyzję o likwidacji Rolnika

Przez   /   29/06/2015  /   No Comments

Jest formalna zgoda rady na likwidację Zespołu Szkół Rolniczych. Klub Platformy Obywatelskiej umywa ręce od tej decyzji.

Z dniem 31 sierpnia 2015 roku Zespół Szkół Rolniczych w Legnicy przestanie istnieć. Klasy z uczniami technikum rolniczego, geodezyjnego i weterynaryjnego zostaną w całości przeniesione do niedawno utworzonego Technikum nr 4  w Zespole Szkół Budowlanych, gdzie będą mogły kontynuować naukę w swoich specjalnościach. To samo stanie się z uczniami Gimnazjum nr 7, włączonymi do Gimnazjum nr 3 w Budowlance.

Gdy dziś Rada Miejska w Legnicy ostatecznie zatwierdzała te zmiany, Klub Radnych Platformy Obywatelskiej oraz Benedykt Ksiądzyna z Porozumienia dla Legnicy wstrzymali się od głosu.

- Odpowiedzialność za tę decyzję spada na Prawo i Sprawiedliwość oraz radnych z klubu Tadeusza Krzakowskiego. Nie dysponujemy wystarczającą siłą, aby się temu przeciwstawić – wyjaśniał przewodniczący Klubu Radnych PO Jarosław Rabczenko.

Zdaniem władz miasta nic złego się nie dzieje: nauczycielom zapewniono pracę, a uczniom szansę zdobycia upragnionego zawodu. Zmianę wymusiły procesy demograficzne – coraz słabsze wyniki naboru do obu szkół. Połączenie (z formalną likwidacją Rolnika) ma je wzmocnić, ułatwić stworzenie atrakcyjnej oferty i przetrwanie na rynku edukacyjnym.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1265 dni temu dnia 29/06/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 29, 2015 @ 1:12 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Strefa płatnego parkowania

Legnica. W strefie płatnego parkowania zapłacisz kartą

Read More →