PZU
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Premiera “Dzielnych chłopców” Magdy Drab

Przez   /   05/09/2018  /   No Comments

W legnickim Teatrze Modrzejewskiej trwają przygotowania do premiery pierwszego w nowym sezonie spektaklu. W niedzielę 9 września o godz. 19 publiczność po raz pierwszy zobaczy “Dzielnych chłopców” Magdy Drab w reżyserii autorki. Sztuka zainspirowana rozmowami z fanami Miedzianki, GKS-u Katowice, Widzewa Łódź i innych klubów opowiada o jasnych i ciemnych stronach życia kibica.

Magda Drab przyznaje, że nie chodzi na mecze. Na pytanie, dlaczego zabrała się za ten temat, odpowiada wprost: – Z ciekawości i niezrozumienia.

Gdy parę razy zdarzyło się jej być na stadionie, bardziej od meczu pochłaniała ją obserwacja zachowania kibiców. Ten inny świat – pulsujący emocjami, które były dla niej niedostępne – wydawał jej się ciekawszy od sportowego widowiska. Dzięki uzyskanemu w 2015 roku stypendium ministra kultury  na napisanie sztuki teatralnej mogła go zgłębić. Rozmawiała z kibicami z Legnicy i innych miast. Potem w teatrze podczas aktorskich improwizacji z kolegami, którzy częściowo znaleźli się w obsadzie “Dzielnych chłopców”, rodziły się kolejne sceny jej sztuki.

- Ten spektakl zasadza się  przede wszystkim na pewnym konflikcie dotyczącym emocjonalności. Koncentruje się na emocjach, które wychodzą poza ramy społecznej umowy, i powodują rzeczy niedozwolone – mówi Magda Drab.

- Myślę, że powstała mocno ludzka historia. Opowieść o osobistych losach i osobistych tragediach – dodaje Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej. Decyzję o wystawieniu “Dzielnych chłopców” w Legnicy, podjął jeszcze zanim Miedź awansowała do Ekstraklasy. Po cichu wierzy, że sukces legnickiej drużyny przełoży się też na zainteresowanie spektaklem napisanym i wyreżyserowanym przez Magdę Drab. Będzie świetnie, jeśli kibice, którzy dotąd omijali teatr szerokim łukiem, zechcą zasiąść na widowni.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 226 dni temu dnia 05/09/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 5, 2018 @ 4:22 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2123_1555652053

Polska premiera “Voices Of Light” na 50.Legnica Cantat

Read More →