Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Geo-Relation 51°Nord. Sztuka z Wuppertalu w Legnicy

Przez   /   30/08/2018  /   No Comments

W piątek 7 września o godzinie 18:00 Galeria Sztuki zaprasza na wyjątkowy wernisaż. Z okazji jubileuszu 25 –lecia partnerstwa miast Legnicy i Wuppertalu organizowana jest wystawa stanowiąca doskonałą okazję do podsumowania wieloletniej już współpracy Galerii Sztuki ze środowiskami artystycznymi obu miast.

Tym razem pokazane zostaną wybrane prace niemieckich artystów z dziedziny malarstwa, fotografii multimedialnej i rzeźby. W wystawie wezmą udział artyści z Wuppertalu (Michael Alles, Holger Baer, Peter Klassen, Eckehard Lowisch, Renate Loebbecke, Zbigniew Pluszynski) oraz – jako inspiratorzy ekspozycji – członkowie grupy artystycznej 51°Nord (Rita Caspary, Peter Caspary, Frank Hinrichs, Georg Janthur, Krzysztof Juretko, Frank N, Dirk H. Schaefer, Andreas Steffens). Nazwa grupy odpowiada tej samej szerokości geograficznej położenia zarówno Wuppertalu jak i Legnicy. To geograficzne “powinowactwo” posiada bardzo symboliczny wymiar, zważywszy, że w regionie Wuppertalu osiedlili się byli legniczanie, a kuratorem obecnej wystawy jest legniczanin z urodzenia K. Juretko. Wpisuje się to świetnie w obchody jubileuszu 25-lecia Partnerstwa Miast Legnicy i Wuppertalu.

Miejsce wystawy to Galeria Sztuki mieszcząca się przy Placu Katedralnym 1

Wystawa czynna jest od 29.08. do 23.09.2018

 

 

Galeria zaprasza też do Otwartej Pracowni Sztuki przy ulicy Chojnowskiej 19 na wystawę “Relations and contexts”. To „młody” projekt – wystawa, który powstał dzięki pracom kolejnego pokolenia artystów z Wuppertalu Bartka Juretki i Martina Rybackiego jako rezultat ich artystycznej rezydencji w Legnicy. Dnia 8 września o godzinie 15:30 zapraszamy na wernisaż wystawy. Ta wystawa czynna jest od 08.09. do 23.09.2018 r.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. MATERIAŁY PROMOCYJNE GALERII SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 704 dni temu dnia 30/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 30, 2018 @ 4:29 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Fanny i Aleksander  fot. Karol Budrewicz

Najlepszy, najlepsza, najlepsi z Legnicy

Read More →